Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.

In een rijtuiggieeeee........

Zonnebloem afdeling

De nieuwe slogan van De Zonnebloem 'Er kan zo veel meer dan je denkt' gaat voor deze activiteit zeker op. Met twee van onze gasten zijn we gaan huifbedrijden. Wat dat is?! Lees verder!

Zonnebloem Jongerenwerkgroep Flevoland organiseert uitjes welke plaatsvinden in groepsverband of één-op-één. Wij kregen de wens van Mariska door dat ze graag wilde paardrijden en hier zijn wij mee aan de slag gegaan. Onderstaand vinden jullie haar verslag van deze bijzondere activiteit. Wij willen in ieder geval Lies Beuker bedanken voor haar inzet om dit te realiseren, evenals de mensen
van de Prinses Maxima Manege en natuurlijk onze vrijwilligers!

Huifbed rijden (door Mariska Elfrink)

Een hele poos geleden heb ik één van mijn wensen uitgesproken naar de Zonnebloem. Dat was dat ik graag een keer wilde ervaren hoe het zou zijn om te huif bed rijden. Ik ben mijn hele leven al gek op paarden en heb ook heel wat jaren paardgereden. Ik maakte toen gebruik van een klittenband zadel en kon zo ondanks mijn spasticiteit, zelfstandig op het paard zitten.

Toch is mijn lichaam toen steeds meer achteruit gegaan, waardoor het op een gegeven moment niet meer haalbaar voor mij was om op een paard te rijden. Erg jammer... Wel had ik al vaker van huifbed rijden gehoord maar ik wist niet of dat wel wat voor mij zou zijn. Op je rug liggen op twee paarden... Misschien vond ik dat wel heel eng! Toch verlangde ik er steeds meer naar om het een keer te ervaren.

Donderdag 16 oktober was het dan eindelijk zover. Samen met een medebewoner vertrok ik naar de Prinses Maxima Manege in Den Dolder. Toen we daar aankwamen, zagen we al twee paarden aankomen stappen met het huif bed op hun rug. Totaal nieuw voor mij en bijzonder om te zien! Toen wist ik het meteen: ik wilde meteen als eerste ervaren hoe dat huif bed lag! Dus werd ik na een kennismaking met de paarden, door een ingebouwde til lift (ook dat nog, echt super!) op het bed getild. Gelijk voelde ik de twee ruggen en billen van de paarden onder mij. Apart, maar het gaf me ook gelijk een heel fijn gevoel. Ik werd helemaal comfortabel neergelegd en daarna kon de rit beginnen. Ik moest de paarden zelf aansporen met mijn stem. Toen ze begonnen te stappen voelde dat eventjes gek, maar meteen daarna vond ik het heerlijk! Lekker een beetje hobbelen en het enige wat je hoeft te doen is lekker liggen en ontspannen. De rit duurde drie kwartier maar voor mijn gevoel maar drie minuten. Ik heb echt genoten en voelde mij heel ontspannen daarna.

Ik was zo enthousiast over deze geweldige ervaring, dat ik meteen om extra informatie en een inschrijf formulier heb gevraagd. Ik vond het echt een top ervaring!

Mariska 

Zonnebloem logo

De Zonnebloem loterij is weer gestart.

Koop een lot en steun rechtstreeks onze afdeling

Koop nu een lot

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Kunst en cultuur
  • Sport en spel
  • Evenementen en festivals
  • Bioscoopbezoek
  • Bezoek aan dierentuinen en natuurparken