Zonnebloem afdeling aarle rixtel

De Zonnebloem Aarle-Rixtel bezoekt Eindhoven Zoo.

20250515141405bjpg

Zonnebloem Aarle-Rixtel organiseerde donderdag 15 mei een uitstapje naar de dierentuin Eindhoven Zoo (voorheen Dierenrijk). Het was die dag mooi weer en de zon scheen volop.

Om 13.30 uur samenkomst bij de ingang van de dierentuin. De Zonnebloem had 5 rolstoelen gereserveerd omdat enkele gasten niet zo goed ter been zijn. Men kon op eigen gelegenheid met hulp van medewerkers rond wandelen maar iedereen vond het toch gezelliger om bij elkaar te blijven. Een looproute was aangegeven zodat je langs alle dieren wandelde.

De dierentuin is groots opgezet en voor de kinderen is er ook heel wat te spelen. De dieren verblijven in ruime onderkomens en worden goed verzorgd. Op gezette tijden gaf men informatie over enige dieren. Zo ook over de pinguïns: zij behoren tot een orde van niet-vliegende zeevogels en kunnen wel 30 km per uur door het water “vliegen”. Ze hebben een witte buik en een zwarte rug. De kleuren dienen als schutkleur bij het zwemmen.

Hilariteit bij de neushoorn die gasbellen blies in het water uit zijn achterste en uit zijn bek.

Ook interessant waren de knabbelvisjes, die huidschilfers en dode huidcellen van de handen knabbelen. Enkelen waagden zich eraan om hun handen eventjes in het water te steken.

Mooi om te zien waren de flamingo’s met hun roze kleur en sierlijke houding.

Rond 15.30 uur werd iedereen in het restaurant verwacht voor de koffie of thee met een lekker stuk appeltaart. Om 16.30 vertrok iedereen met een voldaan gevoel weer naar huis. De gasten en de medewerkers hadden genoten. Voor velen was het heel lang geleden, dat ze een bezoek brachten aan de dierentuin en dan is het toch weer een leuk uitje. Het was een geslaagde middag! Meer foto’s zijn te bekijken op www.zonnebloem.nl/aarle-rixtel/ervaringen.

Joost Martens

0492-382639
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Uit eten/terrasje pakken
  • Kunst en cultuur
  • Bezoekwerk