DUO FIETSTOCHT
Een mooie, gezellige tocht voerde ons onder leiding van Marg(namens Fietsmaatjes) door de omgeving van Alphen aan den Rijn naar Woubrugge.
Bij de aspergeboerderij Noordam werden we ontvangen met koffie/thee en een soesje en daarna volgde een film over alles wat er te weten valt over asperges. Over de teelt, het gewas en over de enorme arbeidsintensieve productie.
Mevr. Noordam gaf hierna nog een mondelinge toelichting over hoe het bedrijf al 4 generaties bestaat en nog steeds in ontwikkeling is, Dit alles terwijl wij konden genieten van een heerlijk stukje Flamkuchen met asperges.
Hierna was het tijd om door te gaan naar onze laatste stop, weer via een mooi uitgekozen route.
Bij het IVN (Instituut voor Natuurbeschermingseducatie) mochten we plaatsnemen onder het genot van koffie/ thee met een lekkere petit four erbij, om te luisteren en kijken naar een lezing over de haas. Vele wetenswaardigheden kwamen voorbij. ( ze hebben 18 tenen, rennen wel 65-70 km snel wel een kwartier lang etc.)
Grote dank voor de organisatie en bijdrage door Fietsmaatjes en Zonnebloemvrijwilligers, de gastvrijheid van aspergeboerderij Noordam en de gulle bijdrage vanuit het IVN.
Alle deelnemers hebben genoten van deze tocht!!