Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.

Nieuwsbrief December 2016

Zonnebloem afdelingsnieuws

December is altijd weer een mooie maand om het een en ander eens op een rij te zetten. Maar ook een maand om eens te mijmeren over wat het afgelopen jaar allemaal is gebeurd. Niet alleen binnen de Zonnebloem, maar ook in de wereld, niet te vergeten in ons eigen land. Voor heel veel mensen betekent dit dat zij het Licht moeilijk kunnen zien. Licht waarnaar iedereen toch naar op zoek is!

Ook  als Zonnebloem proberen we ook voor onze gasten het Licht te brengen. Mensen die eenzaam zijn,  zeker in deze dagen,  de donkere wintermaanden soms erg lang duren, blij zijn met de aandacht die onze vrijwilligers aan hen geven. Zij zijn voor hen het LICHT, zij proberen  hen door die sombere maanden heen te helpen. En niet alleen in de winter, maar door het hele jaar. Daarvoor alle lof en dank, want we weten dat dit bijzonder wordt gewaardeerd.

BESTUUR

Ondanks de vele pogingen van het afgelopen jaar het bestuur te versterken, is ons bestuur nog steeds niet helemaal compleet. De functie van bestuursleden Activiteiten en Bezoekwerk staan nog steeds open en worden door de overige bestuursleden zo veel mogelijk gezamenlijk ingevuld. Inmiddels heeft zich wel een kandidaat gemeld, Jeanette van de Veen, die momenteel wordt ingewerkt voor het coördineren van bezoekwerk. De post voor de activiteiten blijft dus nog open. Ook die hopen we in 2017 in te kunnen vullen. Daarvoor vragen we jullie medewerking om in je omgeving uit te kijken naar goede kandidaten.

Toch zijn er een paar kleine wijzigingen in het bestuur.

Onze voorzitter, Michell Stolk, die vanwege drukke werkzaamheden en veel in het buitenland verblijft, heeft Marloes Olthoff gevraagd om gezamenlijk het voorzitterschap op zich te nemen. Wilma Hartjes blijft het secretariaat bemannen en samen met Jeanette de nieuwe gasten en vrijwilligers bezoeken en administreren.

Ook Marian Wildenburg, onze penningmeester zal zich voor diverse andere activiteiten blijven inzetten.

Marga van Merriënboer houdt (samen met George Molenaar als webmaster) de website bij d.m.v. het aanleveren van stukjes. Evenals de communicatie naar buiten toe.

We blijven hopen op zoveel mogelijk medewerking van onze vrijwilligers om de Zonnebloem in Baarn levend te houden. Als bestuur staan wij ook volgend jaar weer klaar om alle gasten en vrijwilligers een geweldig jaar te bezorgen!

Het aantal vrijwilligers (en gasten) op onze (Paraplu) lijst groeit gestaag. Vrijwel elke vrijwilliger heeft een aantal gasten onder haar of zijn paraplu, die worden bezocht of gebeld.  

De volgende mensen hebben zich afgelopen jaar bij ons gemeld.

Joke Barmentloo; Hanny Bot; Ria v.d. Laan; Brenda Schilperoort; Jeanette v.d. Veen  Eva de Vries, Doriene Verzijlenburg en Nico Brandsen. Maar ook 2 chauffeurs, dhr.Rob Boelen en Jos Gies. We heten hen van harte welkom!

ACTIVITEITEN:

Dit jaar hebben we weer veel gasten blij kunnen maken met een dagje uit. Dank zij de inzet van onze vrijwilligers is dit tot stand gekomen.

Zo was er de boottocht over de Vecht, de NL Doet dag naar Paleis Soestdijk. Een wandeling samen met de Gemeente door de Paleistuin en in september een middag naar het Nationaal Militair Museum in Soesterberg i.s.m. De RABO bank. Er was de dag van de Eenzaamheid in de Leuning. Aangeboden door de RIKI Stichting.

Ook hebben weer een aantal gasten een hartenwens mogen vervullen, samen met een van de vrijwilligers. Mede gefinancierd door de RIKI Stichting.  Een aantal van hun belevenissen staan op de website.www.zonnebloem.nl/ Baarn

Ook een topper was de lunch aangeboden door Kookschool Carla Boelen, waar een aantal van onze gasten door haar verwelkomd werden met een heerlijk bereide lunch.

Ook zijn al onze gasten blij gemaakt met een pakketje met Pasen en Kerstmis, ook door de RIKI Stichting beschikbaar gesteld.

Drie gasten van onze afdeling zijn met de vakantieweek mee geweest naar Lunteren. Zij hebben weer genoten. Ook voor 2017 hopen we dat er weer leuke activiteiten zullen plaatsvinden.

LOTENVERKOOP. Dankzij de inzet van vele vrijwilligers hebben we dit jaar 800 loten verkocht, waarvan een deel bestemd is voor onze afdeling. Hartelijk bedankt voor jullie inzet!

ZONNEBLOEM 35 JAAR IN BAARN

Dit jaar bestaat de Zonnebloem in Baarn 35 jaar. Dat willen we niet ongemerkt voorbij laten gaan en er zijn plannen in de maak om volgend voorjaar voor alle gasten en vrijwilligers is moois te organiseren. 

DE LEUNING:

de samenwerking tussen de Leuning, Zonnebloem en het UVV zal ook volgend jaar verder gaan. Ondanks onze bescheiden inbreng worden er veel leuke activiteiten georganiseerd. Er zijn een paar vaste vrijwilligers iedere dinsdag aanwezig tijdens “Koffie tijdens de markt”.

De 1e en 2e Kerstdag zal voor de derde keer weer een inloopmiddag zijn.’s Middags van 14.00 uur tot 16.30 uur.  Loop even binnen, toegang is vrij. En neem gerust je gast(en) mee.

ALGEMENE VERGADERINGEN  2017

Voor 2017  zijn de datums al bekend van de Algemene Vergaderingen. We beginnen dan ook op een andere locatie, dus niet meer in de Groene Inval.

20 februari (ledenvergadering) ; 15 mei; 11 september en 27 november.

De vergaderingen zullen plaatsvinden op de maandagavonden in de foyer van de Maria Koningin kerk aan de Maatkampweg. De vergaderingen beginnen om 19.30 uur. De kerk is open om 19.00 uur. We hopen op een flinke opkomst.

We willen alle vrijwilligers hartelijk bedanken voor de inzet van het afgelopen jaar en hopen ook volgend jaar weer vele gemotiveerde vrijwilligers te begroeten. Voor nu wensen we jullie mooie Kerstdagen en de allerbeste wensen voor 2017!

Michell Stolk; Marloes Olthoff; Wilma Hartjes; Marian Wildenburg en Marga van Merriënboer .

Jeannette van de Veen

035-5414876
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Uit eten/terrasje pakken
  • Kunst en cultuur
  • Bezoekwerk
  • Bezoek aan dierentuinen en natuurparken