Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.

Week van het bezoekwerk

Zonnebloem start 70-jarig jubileum met Week van het Bezoekwerk. Zonnebloem afdeling Gilze-Hulten organiseert tussen 17 en 25 januari extra veel huisbezoeken.

Op donderdag 17 januari bestaat Nationale Vereniging de Zonnebloem 70 jaar. Daarom roept de vrijwilligersorganisatie de Week van het Bezoekwerk in het leven. Die vindt in heel Nederland plaats van donderdag 17 tot en met vrijdag 25 januari. Een dikke week lang leggen Zonnebloemvrijwilligers zoveel mogelijk huisbezoeken af bij mensen met een lichamelijke beperking. Natuurlijk doen ook de vrijwilligers van de Zonnebloemafdeling Gilze-Hulten mee. Zij bezoeken het hele jaar door met regelmaat 40 Zonnebloemgasten. Zij doen er alles aan om zoveel mogelijk van hen tijdens de Week van het Bezoekwerk met een extra feestelijk bezoek te vereren. Vriendschappen De Zonnebloem is vooral bekend van de vele dagjes uit en aangepaste vakanties voor mensen met een lichamelijke beperking. Maar veruit het belangrijkste werk zijn de 1,2 miljoen bezoeken aan huis bij mensen. Veel mensen met een lichamelijke beperking zijn namelijk vaker alleen thuis dan hen lief is. Door het gebrek aan persoonlijke hulp en door medische zorg kunnen zij moeilijk de deur uit. Daarom doen tienduizenden Zonnebloemvrijwilligers bezoekwerk. Dat varieert van gezellig een kopje koffie drinken tot een wandeling maken. Ook komt het voor dat vrijwilligers en de persoon die zij bezoeken samen een hobby oppakken, naar de film gaan of winkelen. Er ontstonden in de voorbije 70 jaar al vele vriendschappen.

 Quote afdelingsvoorzitter Martin Gijsbrechts, en bestuurslid Bezoekwerk Willie de Jong.

Ook wij als afdeling doen mee met de week van het bezoekwerk. Bijna al onze bezoekvrijwilligers konden in deze speciale week deelnemen aan dit mooie initiatief. Als afdeling hebben we, naast een kleine attentie van de Nationale Zonnebloem, een eigen kadootje gekocht. Een doosje echte Belgische bonbons. De deelnemende vrijwilligers hebben dit meegenomen naar hun bezoekgast. Een van de “koppels” die deelnemen is: Annie Bink (al 30 jaar vrijwilliger) en haar bezoekgast mevrouw van Bavel. Annie komt al vanaf augustus 2009 op bezoek bij mevrouw van Bavel. In eerste instantie 1 x per 3 weken maar al snel werd het 1 x per 2 weken. Gewoon gezellig buurten, over van alles en nog wat. Annie zegt: ik heb weleens gevraagd of we een spelletje moeten doen, maar de tijd vliegt om tijdens het buurten. Het lijkt wel of we gewoon tijd tekort komen. Annie zet altijd koffie en er wordt een koekje bij genomen. Voor ze vertrekt wast ze de kommetjes af en zet ze terug op haar plaats.

De attentie van de Zonnebloem (Bonbons) is goed op zijn plaats bij dit koppel dat dus al bijna 10 jaar iedere 2 weken een gezellige middag of ochtend heeft. Bedankt Annie voor jouw trouwe inzet voor onze Zonnebloem. (alle andere bezoekvrijwilligers natuurlijk ook bedankt).

 Quote Marc Damen, directeur Nationale Vereniging de Zonnebloem “De Zonnebloem is een prachtige organisatie waar we als samenleving trots op mogen zijn. Daarom geven we in het jubileumjaar extra aandacht aan die activiteiten die de Zonnebloem zo bijzonder maken, zowel binnen de vereniging zelf als naar buiten toe. Onze vrijwilligers bewijzen namelijk iedere dag weer dat er zoveel meer kan dan we denken voor mensen met een lichamelijke beperking.”

 Jubileumjaar In 2019 bestaat de Zonnebloem 70 jaar. De vereniging laat deze mijlpaal uiteraard niet zomaar voorbij gaan. Het 70-jarig jubileum viert de organisatie samen met haar 38.000 vrijwilligers en 112.000 activiteiten- en vakantiedeelnemers. Daarom start de Zonnebloem met de Week van het Bezoekwerk in januari en viert het de 70 zorgeloze Zonnebloemdagen in het voorjaar. Begin september staat het vakantieschip van de Zonnebloem tijdens de Wereldhavendagen in Rotterdam in de belangstelling. De vereniging sluit het jubileumjaar af op de Nationale Vrijwilligersdag in december. Ook krijgen veel reguliere Zonnebloemactiviteiten een jubileumsausje.

Zonnebloem logo

De Zonnebloem loterij is weer gestart.

Koop een lot en steun rechtstreeks onze afdeling

Koop nu een lot

Willy Huisman

0161-452531
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Kunst en cultuur
  • Winkelen
  • Bezoekwerk