Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.
We zijn druk bezig met het verbeteren van onze site. Tot we klaar zijn, zul je nog pagina's met oude styling tegenkomen. Excuus voor eventueel ongemak.

Zonnebloem Goirle in de coronaperiode

We zijn onze gasten niet vergeten!

ZONNEBLOEM GOIRLE IS HAAR GASTEN NIET VERGETEN.

Niemand had een paar maanden geleden kunnen voorzien dat de impact van het coronavirus zo heftig zo zijn maar ook nog zo langdurig. Hadden we in eerste instantie nog gedacht aan misschien een paar weken, al gauw werd duidelijk dat we in termen van maanden moesten gaan denken.

Dit betekende dat ons activiteitenprogramma voor dit jaar voorlopig opgeborgen kon worden. Fysieke ontmoetingen en bezoekjes waren van de een op de andere dag niet meer mogelijk. Terwijl dit voor onze gasten toch de lichtpuntjes in hun leven zijn en waar zij altijd reikhalzend naar uitkijken.  Echter de Zonnebloem laat haar gasten niet in de steek en zo zijn we gaan kijken op welke andere manieren we onze gasten wel konden bereiken en met hen in contact konden blijven.

Onze vrijwilligers hebben al onze gasten regelmatig gebeld,: voor een praatje en indien nodig aan te bieden om een boodschap te doen.

WOORDZOEKERS.

Het is ons gelukt om iedere week met onze gasten in contact te blijven. Niet fysiek maar door hun bezig te houden met een puzzel en af te toe een presentje te bezorgen. De puzzels in de vorm van woordzoekers hadden thema’s van de bestemmingen die we gepland hadden zoals de Goirlese wandeling en Burgers Zoo. Ook 75 jaar Bevrijding is aan bod geweest.

Zo hebben we toch geprobeerd onze gasten een stukje beleving hiervan mee te geven.  Uit de vele enthousiaste reacties is wel gebleken dat dit prijs is gesteld. Er is van hartenlust gepuzzeld!

ATTENTIES.

De kinderen van het ‘t Schrijverke hebben ook voor al onze gasten een mooie kaart/tekening gemaakt, die bij hun bezorgd is.

Omdat  de traditionele jaarlijkse paasviering kwam te vervallen hebben onze vrijwilligers  bij al onze gasten een zakje paaseitjes gebracht om zo toch enigszins een gevoel van samenhorigheid te creëren.

In meimaand waren er twee belangrijke dingen te vieren. Dit was op 5 mei de viering van het 75 jaar bevrijding. Op deze dag hebben onze vrijwilligers oranje koeken bezorgd.

Een van onze vaste activiteiten is een bezoek aan de Hasseltse kapel. Voor veel van onze gasten een jaarlijkse traditie die teruggaat naar hun kindertijd: een kaarsje aansteken bij Maria en snoep kopen bij de kraampjes bij de kapel.  We hebben gekeken hoe we onze gasten toch een “Hasseltse kapel” gevoel konden geven. Er is voor al onze gasten een kaarsje aangestoken in de kapel en wij hebben voor allemaal een zakje snoep gekocht. Dit is samen met een foto van de kaarsjes bezorgd.

Juni is de maand waarin de pioenrozen op z’n mooist zijn. Wij hebben onze gasten hiervan laten genieten door hun allemaal een bos van deze mooie bloemen aan te bieden.

Als laatste hebben we onze gasten een quiz laten maken. Dit is met veel enthousiasme gedaan. Er waren dan ook veel goede inzendingen. Uit de goede inzendingen hebben we 3 prijswinnaars getrokken die een mooi boeket bloemen hebben gehad.

We zijn dan ook heel blij met de vele positieve reacties die we  kregen.

Vanuit het hoofdkantoor van de Zonnebloem in Breda is aangegeven dat het bezoeken van onze gasten weer mag. We moeten daarbij uiteraard wel de voorschriften van het RIVM respecteren zoals o.a. het afstand houden. Onze vrijwilligers krijgen daarvoor instructies en  beschermingsmaterialen. Een lichtpuntje aan het eind van de tunnel dus.

Inmiddels is de vakantieperiode aangebroken en zullen  er in de zomermaanden juli en augustus geen activiteiten worden ondernomen. Wat er vanaf september weer mogelijk is, is op dit moment nog niet duidelijk. Even afwachten dus, maar we gaan zeker kijken naar wat er weer mogelijk is op het gebied van activiteiten.

Website .

Alle informatie over onze afdeling kunt u vinden op onze  website : www. Zonnebloem.nl/ Goirle. Ook hebben wij  een facebook pagina nl. de Zonnebloem Goirle.

 

Maud de Rooij

076-5646464
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Kunst en cultuur
  • Buitenactiviteiten
  • Bezoekwerk