Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.

2022-02 Nieuwsbrief deelnemers

Nieuwsbrief deelnemers Zonnebloem, afdeling HALS

Nieuwsbrief voor de deelnemers van Zonnebloem, afdeling HALS                                              

Lengel, november 2022.

Beste Zonnebloemdeelnemer,

Samenstelling bestuur:  

De samenstelling van ons bestuur is momenteel als volgt: Voorzitter: Anja de Waal, secretaris: Thea Kupers, penningmeester: Peter van Halteren, coördinator activiteiten: Janny Lensing, coördinator bezoekwerk: Ineke van Halteren

Vergoeding ophalen / brengen bij activiteiten:

Er is wat verwarring ontstaan m.b.t. de kilometervergoeding voor het halen en brengen tijdens activiteiten en dat vinden we erg vervelend. In overleg met onze vrijwilligers is besloten om vanaf nu de werkelijke gereden kilometers à € 0.34 / km door te berekenen aan de deelnemers en het totaal bedrag dan te verdelen over het aantal deelnemers in de auto. Betaling zoals altijd bij de vrijwilliger die u haalt en brengt.

Wensen en behoeftepeiling 2022 van onze afdeling:

In het afgelopen voorjaar hebben wij een wensen- en behoeftepeiling uitgezet onder al onze deelnemers. Hieruit bleek o.a. dat veel deelnemers graag bezoek aan huis willen ontvangen. Hiervoor is een nieuwe coördinator aangetrokken (Ineke van Halteren) die nu volop bezig om dit georganiseerd te krijgen. We kunnen nog niet direct aan ieders wensen voldoen omdat we daarvoor nog niet genoeg vrijwilligers ter beschikking hebben.

Vakantie 2023:

Ook bleek uit de wensen- en behoeftepeiling dat een behoorlijk aantal deelnemers graag eens op vakantie zouden gaan met de Zonnebloem. Onze inzet is dan ook om voor 2023 een afdelingsvakantie te gaan organiseren. Hopelijk gaat dit ook lukken.

Meedoen in Montferland:

We weten dat niet alle deelnemers van onze afdeling gemakkelijk met de activiteiten mee kunnen doen omdat daarvoor eigenlijk geen geld is. Vanaf 2023 zijn wij aangesloten bij Meedoen in Montferland: een subsidiesysteem dat via de Gemeente Montferland loopt. Mocht u hier al bij aangesloten zijn, dan kunt u vanaf het nieuwe jaar daarmee ook gebruik maken voor activiteiten van Zonnebloem HALS. Wilt u weten of u hiervoor in aanmerking komt, dan kunt kijken op www.meedoeninmontferland.info, of contact opnemen met Annelies Vruwink van de Stichting Welcom (tel. 06-13310974). Zij kan u hier ook meer over vertellen. Voor hulp bij het indienen van de aanvraag kunt u terecht bij de formulierenhulp van Welcom: elke woensdag van 09.00-12.00 uur in het Barghse Huus, Willem van Den Berghstraat 1, 7041 CW

's-Heerenberg. Wel vooraf een afspraak maken via de welzijnslijn:  0316- 292828 (ma t/m vr 09.00 tot 12.00 uur)

ZB loterij

Wij zijn ontzettend blij dat er dit jaar zoveel mensen loten van onze afdeling gekocht hebben. Dank daarvoor! Dit jaar zijn we ook voorzichtig begonnen met de online-verkoop van loten. Volgend jaar willen we dat verder uitbreiden om zo nog meer mensen te bereiken voor de lotenverkoop, maar we blijven ook de vertrouwde huis-aan-huis verkoop doen!

Website / facebook HALS:

Inmiddels is de website van Zonnebloem HALS in de lucht: zonnebloem.nl/hals. Ook werken we hard aan een facebookpagina, zodat we info en foto’s van activiteiten regelmatig met u kunnen delen.

Activiteiten voor de komende tijd:

Helaas hebben we moeten besluiten om het bezoek aan Intratuin te laten vervallen in dit najaar. Reden: een busreis vonden we op dat moment te risicovol i.v.m. toename van het aantal Coronabesmettingen. We zoeken momenteel naar een andere activiteit die beter past in deze tijd. In ieder geval wordt er momenteel druk gewerkt aan ‘Zon in de Schoorsteen’ dat íeder jaar weer zorgt voor veel gezelligheid! Wij wensen u daar alvast veel plezier mee.

Adreswijzigingen aan ons doorgeven is handig!

N.a.v. de wensen- en behoeftepeiling bleek ook dat we in teveel gevallen niet beschikten over de juiste adresgegevens van onze deelnemers. Wij vragen u dan ook met nadruk om adres- en telefoonwijzigingen aan ons secretariaat door te geven: Thea Kupers-Hermsen 0314-663844 of via zonnebloem.hals@gmail.com

Ook bleek in een enkel geval dat de deelnemer overleden was en dat zorgde dan voor een erg pijnlijk moment. Als u weet dat een deelnemer is overleden kunt u dat altijd doorgeven aan het secretariaat. Wij zijn u daar zeer dankbaar daarvoor!

Slecht ter been?

Soms denkt een deelnemer dat hij/zij niet mee kan doen met een activiteit vanwege de lichamelijke beperking. Maar dit is juist waar de Zonnebloem voor is! Onze vrijwilligers kunnen u helpen met wat u nodig heeft, maar dan moeten we dat wel weten! Aarzel dus niet om onze hulp te vragen. Wij proberen het dan samen met u op te lossen.

Vertrouwenspersoon:

De vertrouwenspersoon binnen onze afdeling is Janny Lensing. Telefoon: 06-48664222.

Zonnebloemvrijwilligers maken altijd vooraf een afspraak!

Dus mochten er onbekende mensen aan de deur komen en zich voordoen als Zonnebloemvrijwilliger, laat hen dan niet binnen. Bel met de politie: 0900 – 8844 en geef zo goed mogelijk het signalement door, want dan kan de politie ook in actie komen.  

Hartelijke groeten,

Bestuur van Zonnebloem HALS.

Zonnebloem logo

De uitslag van de Zonnebloem loterij is bekend.

Kijk snel of je in de prijzen bent gevallen!

Naar de uitslag

Thea Kupers

0314-663844
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Uit eten/terrasje pakken
  • Creatieve workshops
  • Buitenactiviteiten
  • Bezoekwerk
  • Bezoek aan dierentuinen en natuurparken