Zonnebloem afdeling

heythuysen

Museum op locatie

002jpg

bij de Bombardon

Zonnebloemmiddag in de Bombardon met het thema Museum op Locatie.

 

De gasten werden verwelkomd door Tiny. Zij stelt daarna gastspreekster mevrouw Marie van der Varst aan ons voor. Zij is vrijwilligster bij het Museum van de Vrouw te Echt.

Het thema van vanmiddag is Lente en Voorjaar en ze neemt ons mee terug in de tijd de periode Carnaval tot Pasen. Haar verhaal begint met de bekende  Grote Schoonmaak ieder voorjaar weer opnieuw

Op een  tafel waren allerlei attributen uitgestald. Voor de meeste gasten zeer bekende voorwerpen. Grote blokken sunlightzeep, crackfree, inmaakpotten, een wasbord een bonensnijmachine en nog veel andere zaken.

 

Zo ging moeder de vrouw vroeger druk aan het werk van zolder tot kelder en kreeg het huis een grote schoonmaakbeurt.

Er werd geveegd en geklopt de kachel ging definitief uit.

De ramen stonden open, gordijnen werden gewassen, de matrassen werden geklopt en gedraaid.

De kledingkast op orde gemaakt. Winterkleding opgeruimd. Zomerkleding op de eerste plank.

Een bedrijvigheid van jewelste en het ging al richting Pasen.

Het ritueel van de Palmpasentak maken bleek bij veel gasten op een andere manier te zijn gebeurd.

Zeer herkenbaar was het verhaal van de nieuwe kleren die je aan mocht met Pasen.

Al had je paarse knieën van de kou. De kniekousen gingen aan en de maillot ging definitief uit.

Voor de jongens werd dit de korte broek.

Op zondagmorgen eieren zoeken in de tuin blijft voor ieder kind toch nog steeds een geweldig avontuur.

 

De eerste Heilige Communie stond voor de deur ook hier ging weer de nodige voorbereiding aan vooraf .Met grote families samen werd dit thuis gevierd.

Ook voor de communicantjes veel oefenen in de kerk om dan toch eindelijk op de grote dag er prachtig uit te kunnen zien in je communiejurkje of communiepakje.

Enkele communiejurkjes werden deze middag ook getoond met kroontje en bijpassend tasje elk  uit een andere tijd en met veel liefde zelf gemaakt. Ze zagen er nog prachtig uit.

 

Het was een gezellige middag die zo voorbij was . Veel herinneringen en rituelen uit een vroegere dagen werden met elkaar gedeeld. Iedereen vond het zeer herkenbaar.

Tiny bedankte tot slot mevrouw van der Varst die haar verhaal met veel enthousiasme en toewijding met ons deelde.

Marij

 

 

 

 

 

 

 

Nellie Knippenberg

0475475557
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Bezoekwerk
  • Buitenactiviteiten
  • Creatieve workshops
  • Kunst en cultuur
  • Uit eten/terrasje pakken