Cookies

De Zonnebloem gebruikt cookies om het gebruik van de website te analyseren, gebruiksgemak te verbeteren, voor social media en om ervoor te zorgen dat u relevante advertenties en informatie te zien krijgt wanneer u gebruik maakt van deze website. Meer informatie over de cookies kunt u vinden op onze privacy pagina.

Privacy wetgeving 2018

brandkastjepng

Op 25 mei 2018 is nieuwe privacy wetgeving in werking getreden. De wetgeving is bedoeld om de persoonlijke gegevens van iedereen beter te beschermen. Maar het kan ook onverwachte gevolgen hebben.

De nieuwe privacyregels zijn gebaseerd op Europese wetgeving. De Algemene Verordening Gegevensbescherming (kortweg AVG genoemd) zal ook in Nederland gelden.

De nieuwe wetgeving heeft tot gevolg, dat wij in het onderdeel “Ervaringen” van onze website niet zo maar foto’s van onze activiteiten mogen publiceren. Dat geldt met name voor foto’s waarop deelnemers en/of vrijwilligers herkenbaar in beeld zijn. Zij zullen uitdrukkelijk toestemming moeten geven voor de publicatie ervan. Zonder hun toestemming kunnen wij alleen foto’s plaatsen van (het interieur van) de locatie waar de activiteit werd gehouden of “toeristische sfeerimpressies” van de omgeving.

Bezoekers van onze website zullen daar weinig interesse voor hebben. Zij komen juist om zichzelf en bekenden terug te zien, de foto’s aan familie te laten zien, etc.. Juist de herkenbaarheid van personen op een foto is dus de belangrijkste reden om onze website te bezoeken.

Het verkrijgen van de vereiste toestemming brengt voor onze vrijwilligers echter veel extra werk mee. Zij moeten vaststellen wie op de foto staat afgebeeld. Daarna moeten zij hem of haar toestemming vragen voor publicatie. En dat geldt voor alle personen op de foto apart! En als deze niet wordt gegeven, zal de foto bewerkt moeten worden of in de prullenbak worden gegooid! Deze gang van zaken kost veel tijd. Tijd die onze vrijwilligers niet hebben of willen besteden aan dit werk.

Om problemen te voorkomen hebben wij daarom voorlopig ervoor gekozen het onderdeel “Ervaringen” van onze website niet meer bij te werken totdat een werkbare oplossing is gevonden om binnen het kader van de nieuwe privacywetgeving foto’s te publiceren.

Helga Roman

035-5242642
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Bezoekwerk
  • Kunst en cultuur
  • Buitenactiviteiten
  • Creatieve workshops
  • Bezoek aan dierentuinen en natuurparken