Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.

Maart vakantie naar zorghotel Bosgoed in Lunteren

img7053jpg

Maandag 20 maart, eindelijk was het zover, de vakantieweek van de Zonnebloem Nieuwegein Noord was begonnen. De vrijwiligers en gasten werden tussen 11.30 en 12.00 uur verwacht op groepshotel het Bosgoed in Lunteren. Dat betekende voor de gasten op tijd klaar staan met de koffers om opgehaald te worden door de vrijwilligers of de chauffeurs van Kunneman&Vandenbroek. 

Mooi op tijd was iedereen aanwezig op in hotel, dit ondanks de omleidingen onderweg. We werden mooi onthaald met koffie, thee en een bokkenpoot en al snel was het een gezellig geroezemoes van kletsende mensen.

Nadat de kamerindeling bekend was gemaakt en de koffers al naar de kamers gebracht waren, kond er genoten worden van een heerlijke lunch met een keus aan verschillende soorten brood en beleg, maar ook een stuk hartige taart of salade. Het smaakte iedereen goed.

Na de lunch werd er afscheid genomen van de chauffeurs van Kunneman&Vandenbroek en kon iedereen de koffers uitpakken. 
Na een rust moment kwamen de meeste gasten gezellig wat drinken in de speciale recreatieruimte voor onze groep. Er werd gezellig gepraat, een krantje gelezen of een beetje creatief gekleurd. Het was een gezellige en ontspannen boel.

Om half 6 was het tijd om te naar het avondeten te gaan. Ondertussen was de andere groep van de Zonnebloem gearriveerd dus het restaurant zat vol. Het voorgerecht was een heerlijk wortelsoepje waarna de kip met quacamole er goed in ging (samen met de patatjes en groente). Ook het nagerecht was een feestje. Warme ananas met een bolletje ijs.

Om 8 uur werden de gasten verwacht in de recreatieruimte waar het programma van de week werd doorgenomen. Dit allen onder het motto, niets moet, alles mag. Daarna was er een voorstelronde waar iedereen een stukje over zichzelf vertelde. Als afsluiting toonde een van de gasten, als fanatiek fotograaf, wat mooie beelden van dieren de dierentuin en de omgeving van Nieuwegein. Geluiden van herkenning dat er ook zoveel moois te zien was in de buurt waar veel van de gasten wonen.

Met muziek van André Rieu op het grote scherm werd de avond afgesloten. Het was voor sommigen niet een vroege avond, maar voor middernacht naar de kamer werd net gehaald.

Het was een mooie start van de vakantie.

Dinsdag 21 maart, de lente is begonnen!
Zo te horen bij het ontbijt had iedereen de eerste nacht redelijk tot goed geslapen.
Na het ontbijt hebben we in onze recreatiezaal spelletjes, platen gekleurd en sjoelen gedaan. Vooral sjoelen viel in goede aarde en lekker iedereen was fanatiek.

Na wederom een voortreffelijke lunch hadden de meeste gasten behoefte om naar buiten te gaan. Inmiddels was het opgehouden met regenen, en kwam er een waterig zonnetje tevoorschijn. Andere gasten zijn het dorp Lunteren in geweest. En weer andere gasten hebben zich laten verwennen in de wellness ruimte.

Voor de avond waren we uitgenodigd door de andere gastengroep, daar kwam een shantykoor optreden. Iedereen heeft gezellig meegezongen met de bekende liedjes.
Na een welbestede leuke dag zijn de gasten of naar hun kamer gegaan of nog wat gaan drinken in onze recreatiezaal.

Op naar de volgende dag.

Woensdag 22 maart. Na een heerlijke nachtrust schoven wij weer aan bij het ontbijt. Iedereen heeft inmiddels zijn draai gevonden.

In de ochtend stond het schilderen op canvas op het programma onder. Iedereen kreeg zijn eigen canvas, waarop met behulp van carbonpapier een voorbeeld tekening gezet kon worden. Daarna was het met waterverf in kleuren. Mooi om te zien hoe iedereen het contentieus aan het werk was om zijn/haar schilderij zo mooi mogelijk te maken, wat bij iedereen ook goed lukte.

Wij kregen én van onze vrijwilligers met haar man op bezoek en zij namen wat lekkers bij de koffie mee. Zij had graag deze vakantie als vrijwilliger erbij geweest, maar nu waren er anderen aan de beurt.

In de middag stonden spelletjes spelen op het programma, maar de animo voor het schilderen was zo groot dat iedereen weer met zijn eigen project verder ging.

Het avondeten was weer overheerlijk. Een gevulde runderbouillon, Boeuf Bourguignon en een triffle als toetje.

Na het eten hebben wij nog een stukje film van het shantykoor teruggekeken datwat door een van onze gasten was opgenomen.

Daarna was het tijd om de muziekbingo te spelen. Weer een gezellige avond waarbij veel werd meegezongen. Een hapje en een drankje maakte het compleet. Natuurlijk was er voor iedereen een presentje bij een goede bingokaart.

’s Avonds bezoek van de secretaris van onze afdeling.

We konden terugkijken op een heel gezellige, maar ook een vermoeiende dag. Niet verwonderlijk dat eenieder op tijd zijn bed ging opzoeken.

Donderdag 23 maart, alweer de laatste hele dag met een vol programma, onder het motto alles mag niets moet. Eerst moest de sjoelcompetitie worden afgerond. Echter had een van de gasten de dag ervoor al zo’n mooi resultaat gehaald dat ze niet meer werd ingehaald. Met 277 punten in drie ronden mocht er weer een prijs opgehaald worden.

Vervolgens naar de centrale ontmoetingsruimte waar een vleugel staat en we door een van de andere gasten uit de groep blij gemaakt werden met een mini concert. Ook lieten de weergoden het toe dat er toch nog een even buiten op het terras om een groepsfoto gemaakt kon worden.

Na de gebruikelijke lunch, nog tijd voor een wandeling en/of rustmomentje voordat ’s middags de creatieve workshop start onder leiding van Tiny van Loenen. Het wordt een versierde stalen ring met bladgroen, hyacintbollen en paaseitjes. Weer vol enthousiasme aan het werk voor de gasten.

Na het laatste culinaire diner wordt de midweek afgesloten met het meezingen van oud Hollandse liedjes. De teksten staan op papier en zijn uitgedeeld, geen excuus om niet mee te zingen.

Voldaan naar bed na weer een intensieve maar bijzondere dag.

Vrijdag 24 maart, na een super mooie week met leuke activiteiten, fijne openhartige gesprekken, waar veel gelachen werd, is de laatste dag alweer aangebroken.

Na het ontbijt werden de koffers weer ingepakt. Nog een kop koffie/thee samen. De chauffeurs van Kunneman&Vandenbroek waren gearriveerd om onze gasten weer veilig thuis te brengen

We kunnen terug kijken op een prachtige vakantieweek, waar we nog lang van kunnen nagenieten!

Wil je helpen met het kunnen blijven verzorgen van dit mooie vakanties voor onze gasten, steun de Zonnebloem Nieuwegein Noord door het kopen van een lot: Loten verkoop Zonnebloem Nieuwegein Noord

Astrid van Velden

030-6037227
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Bezoekwerk