Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.

Jaaroverzicht 2014

Zonnebloem afdeling

Als we terugdenken aan 2014 dan kan dat zeker met tevredenheid zijn. Het was een druk jaar, waarin we veel activiteiten planden en onze gasten weer blij waren met het bezoek van alle vrijwilligers.

Nieuwjaarsreceptie

Het jaar begon met de nieuwjaarsreceptie voor alle vrijwilligers en wel op vrijdag 10 januari. Deze keer in De Wulfshoeve. We speelden met de nieuw aangeschaft spelletjes, vrijwilligers konden een Zonnebloemshirt passen en meenemen. Circa 30 vrijwilligers bezochten de nieuwjaarsreceptie.

Reanimatiecursus

In de tweede week van januari zoals gebruikelijk de reanimatiecursus. 13 januari verzamelden zich 8 Zonnebloemvrijwilligers in Sint Jan, waar gezamenlijk met de kosters een reanimatiecursus werd gevolgd. Iedereen slaagde! Een veilig gevoel dat – mocht er tijdens onze activiteiten iets gebeuren – we in ieder geval vrijwilligers hebben die weten wat te doen.

Bestuurs-en ledenvergaderingen

De jaarvergadering waar onze nieuwe voorzitter Hans Haak werd benoemd was op 3 februari. Tijdens deze vergadering werden ook drie vrijwilligers gehuldigd nl. Rens van Etten (die helaas op vrijdag 12 december van dit jaar overleed), Ineke Versteeg en Ans Welling. Zij waren allen 10 jaar vrijwilliger bij de Zonnebloem, afd. Nijkerk-Nijkerkerveen.

In totaal werden in 2014 vijf bestuurs-, vijf ledenvergaderingen en vier regiovergaderingen gehouden.

Rolstoelpadwandeling

Tussen Ermelo en Putten ligt een rolstoelpad. Met vijf gasten in rolstoel gingen we daar op 17 april wandelen. Na afloop dronken we koffie in De Heerdt in Putten.

Voorjaarsactiviteit

Begin mei, om precies te zijn op de 6e,  vertrokken twee bussen van Besseling van de parkeerplaats van Het Ambt van Nijkerk om met Zonnebloemgasten en –vrijwilligers een rondrit langs de Vecht te maken en daarna een boottocht. Door de goede verzorging en de prachtige rit terug naar reis waren gasten erg enthousiast over deze voorjaarsactiviteit. Circa 60 gasten gingen met deze reis mee.

Stadswandeling Amersfoort

Ook al in begin mei en wel 7 mei, was er al weer wat te doen. Hoewel de door het Gilde aangeboden gratis stadswandeling door Amersfoort maar matig werd bezocht, hebben de vier rolstoelgasten die wèl meegingen enorm genoten van dit evenement. De gids vertelde volop over het oude deel van Amersfoort en menig herinnering werd opgehaald. De koffiestop was een aparte belevenis. Kortom een erg geslaagd uitje.

Inspirerende toesprak directeur Zonnebloem

Op 8 mei reed een deel van het bestuur naar Bilthoven, waar in de Witte Bergen directeur Noud   sprak over de toekomst van de Zonnebloem. Zulke toespraken zorgen er voor dat het bestuur weer geïnspireerd raakt en voort kan borduren op de uitgelegde koers.

High Tea

Op 12 juni was het een drukte van belang op de Bunschoterweg, want daar verzamelden zich  - na een rondritje door de Arkemheenpolder – alle auto’s rond het huis van Jannie van der Waaij. Daar werd namelijk de high tea georganiseerd. Een tent was opgezet en er waren stoelen en tafels gehuurd. Veel gasten hadden zich hiervoor ingeschreven en hoewel het wat druk was,  werd het een gigantisch feest! Vrijwilligers hadden van alles gebakken en zo ging iedereen na heel veel zoetigheid en chocolade voldaan naar huis. Ruim 40 gasten en een kleine 20 vrijwilligers waren er die dag.

Open Tuinen Dag

Tijdens de Open Tuinen Dag, die jaarlijks door de lokale Groei&Bloei-afdeling wordt georganiseerd, stond de Zonnebloem op het volkstuinencomplex met een kraam. Bedoeling was de vele fietsers die de Open Tuinen Dag route reden over te halen vrijwilliger te worden of op z’n minste een kleine aankoop te doen bij de kraam. Doordat het volkstuinencomplex niet handig in de route lag waren er echter niet zoveel bezoekers als verwacht. Wel konden alle vrijwilligers die de kraam bemanden genieten van een schitterend zonnige dag. Dank jullie wel voor de inzet.

Lotenverkoop Albert Heijn

Op 5 juli was het alle hens aan dek om de loten van de Zonnebloem aan de man te brengen. Hoewel een aantal vrijwilligers zich daar ongelooflijk goed voor hebben ingezet viel het eindresultaat toch een beetje tegen. Maar iedereen wel heel hartelijk bedankt voor een dag hard werken!

Theatermiddag in Sint Jozef

De Corien de Groot Foundation maakt het mogelijk gratis optredens in verzorgingshuizen te verzorgen. Voor de bewoners van Huize Sint Jozef en voor alle Zonnebloemgasten was er een uitnodiging de deur uitgegaan voor dinsdagmiddag 8 juli. Een zaal vol, een leuke show en zelfs nog een advocaatje voor de dames en een borreltje voor de heren. Onze gasten genoten ervan. Ongeveer 35 Zonnebloemgasten bezochten deze middag.

Regiovakantie Eindhoven

Een aantal van onze gasten had zich voor deze vakantie die liep van 23 t/m 28 juni ingeschreven. Doordat er niet al te veel aanmeldingen binnenkwamen kon iedereen die dat wilde ook mee. Het werd weer een topvakantie hebben we ons laten vertellen.

Bingo

Deze keer op een afwijkende locatie, nl in De Fontein, de zomerbingo. Er moesten meer gasten dan gewoonlijk vervoerd worden, maar toen iedereen achter het kopje koffie zat, de bingomolen gearriveerd was en de prijzen bewonderd, kon het spel beginnen. Omdat de zomermaanden vaak eenzaam zijn voor onze gasten (de kinderen zijn vaak met vakantie) kozen we voor donderdag 21 augustus voor deze bingo). Een leuke Zonnebloemmiddag, die bezocht werd door 43 Zonnebloemgasten en 14 vrijwilligers.

Regiovakantie Lemele

Deze vakantie, gehouden van 15 t/m 20 september werd werd net zo gewaardeerd als alle voorgaande.

Uutkiekdag Nijkerkerveen

Op zaterdag 20 september werd het Dorpsfeest van Nijkerkerveen, de Uutkiekdag gehouden. De organisatie, die het feest al meerdere malen heeft georganiseerd, kan trots zijn op de 2014-editie. Ondanks dreigende wolken en slechte weersvoorspellingen baadde Nijkerkerveen die dag voor het grootste deel in een prachtig zonnetje. Een klein buitje kon het humeur niet beïnvloeden. Het werd een feest en dat bleek achteraf ook wel uit de opbrengst. De Zonnebloem stond er met een kraam, waarbij het meeste geld binnenliep door de levende fruitmachine.  Afwisselend hieven Anita, Janny, Marjanne, Hans en Ronny het fruit omhoog. Klanten werden geworven door Rens van Etten, die in zijn trouwpak inclusief hoge hoed voorbijgangers motiveerde mee te doen aan dit hilarische spel. Werden drie gelijke vruchten getoond dan won men een messenblok. Dat de kansberekening niet altijd opgaat, daar kwamen we die zaterdag óók achter. Maar zes messenblokken armer, maar een prachtige herinnering rijker, keerden alle vrijwilligers ‘s avonds weer naar huis. De Zonnebloem ontving als goed doel van de dag uiteindelijk een cheque van € 1.250,00.

Theatertournee

Diner voor Twee was een kostelijk klucht met prachtige muziek erbij. Ron Brandsteeder was een Italiaanse hotelbaas, die met twee zeer verschillende stellen te maken kreeg. De chique madame versus de volksvrouw, de superzakenman versus een werkloze Mokumer. Wie meeging had de middag van haar leven. Veel Zonnebloemgasten gingen met hun vrijwilliger er naar toe en allen waren enthousiast.

Week van de Aandacht

Interactief is een activiteitencentrum voor mensen met een niet aangeboren hersenletsel. De Zonnebloem had tijdens de week van de aandacht een samenspel met Interactief aangegaan. De bovenburen van Interactief waren uitgenodigd en vrijwilligers van de Zonnebloem. In totaal 40 mensen deden een workshop, waarbij een bord en beker beschilderd werd. Heel creatieve uitingen waren er te zien, maar het was vooral goed om met elkaar van gedachten te wisselen en elkaar te leren kennen. Daarna was er een gezamenlijke lunch waarvoor vrijwilligers van de Zonnebloem allerhande lekkernijen hadden vervaardigd. De luxe broodhapjes, de quiche lorraine, de broccolitaart, de gevulde eitjes, de gehaktballetjes in satésaus, de wraps en nog veel meer ging met een razend tempo de hongerige magen in. Zes vrijwilligers van de Zonnebloem deden aan dit gebeuren mee.

Week van de veiligheid

In een gezamenlijk initiatief van de Gemeente, de Politie, Huize Sint Jozef en de Zonnebloem werd een avond georganiseerd waarbij veiligheid voor senioren het middelpunt vormde. Zo’n 34 senioren luisterden naar hoe men huis en omgeving veiliger kan maken. Iedereen kreeg een deurkierstandaard mee naar  huis. Even goed monteren en men kan de deur ’s avonds veilig een klein stukje openen zonder dat er iemand binnen kan komen. Het was een professionele presentatie en de aanwezigen waren er zeer over te spreken.

Theatertournee

Donderdag 9 oktober genoten zo’n 400 Zonnebloemgasten uit de omgeving van de theatermiddag georganiseerd door de regio. Diner voor Twee heette het stuk, waarin Ron Brandsteeder de show stal als Italiaanse hotelhouder. Prachtige zang van o.a. Petra Berger en Joke de Kruijf maakte de middag tot een onvergetelijke. Vanuit Nijkerk gingen 32 gasten en 10 vrijwilligers naar Hoevelaken voor deze middag.

Statiegeldactie Albert Heijn

De maand november was “Goede Doelen maand” voor de Zonnebloem bij Albert Heijn. Wie op de gele knop drukte doneerde zijn statiegeld aan de Zonnebloem. Om dit te promoten stond een aantal vrijwilligers op de eerste zaterdag van de maand (en dat was toevallig 1 november) in de hal van Albert Heijn. Een etalagepop was in een flessenpak gehuld en grote borden maakten duidelijk waar we voor stonden. Iedereen kreeg een folder, met op de achterkant een kleurplaat voor de kinderen en een snoepje uitgereikt. Veel positieve reacties van het winkelend publiek maakten het tot een prettige dag voor de vrijwilligers die aan deze dag meewerkten. Top gedaan allemaal.

Najaarsactiviteit

In oktober organiseert onze afdeling altijd de najaarsactiviteit. Deze keer op zaterdag 9-10-2014. Huize Sint Jozef was weer de vertrouwde plek voor deze gezellige middag. Artiest Sjaco vermaakte de Zonnebloemgasten met verhaaltjes en liedjes die iedereen kon meezingen. Er was weer veel te drinken en te snoepen en de handjes gingen zelf de lucht in bij het slotnummer You Never Walk Alone. In totaal kwamen 40 Zonnebloemgasten naar dit evenement en waren er 28 vrijwilligers actief.

Beursvloer Nijkerk

In één uurtje veertig organisaties ervan overtuigen dat er een deal te sluiten is waar beiden voordeel van hebben, is een lastige opgave. Toch zagen Hans Haak en Hans Dekker op donderdag 20 november kans vijf deals af te sluiten, waarbij er volgend jaar weer veel leuke extra activiteiten gepland kunnen worden voor onze gasten. Bij de Rabobank kwam iedereen bijeen. Marjanne van Dijk had gezorgd voor billboards die duidelijk maakten wat we boden en wat we wilden. Gingen onze Hansen even als sandwichmannen door het leven … Maar … het resultaat mocht er zijn!

Kerstmarkt in De Pol

Vrijdag 12 december werd in Verpleeghuis De Pol een kerstmarkt georganiseerd. De Zonnebloem was gevraagd daar aan deel te nemen en omdat samenwerking tussen organisaties zeer de aandacht heeft deden we mee. Een gezellige kraam werd ingericht en vier vrijwilligers deden erg hun best hun spulletjes aan de man te brengen. Met een totaal opbrengst van 36 euro geen resultaat om over naar huis te schrijven, maar gezellig was het zeker!

Kerstfeest

Woensdag 17 december werd in Wijkcentrum Corlaer de kerstmiddag georganiseerd. Een artiestenduo was gecontracteerd om de gasten te vermaken met ouderwetse kerstliedjes die iedereen  mee kan zingen en een goed verteld kerstverhaal. De kerstman verrastte alle gasten en vrijwilligers met wat lekkers in een zakje. Tot slot de kerstverloting, waardoor sommige Zonnebloemgasten met een cadeautje naar huis konden. Deze middag trok 52 Zonnebloemgasten en 24 vrijwilligers. Een woord van dank aan het UVV, die weer zorgde dat een aantal gasten veilig vervoer geboden werd.

Afscheid

Ook al was het het laatste wat we wilden we moesten ook afscheid nemen. De man van Ans Welling overleed  en - hoe zeer we ook ons best doen als Zonnebloem - woorden van troost schieten tekort. En toen was er in december ook het afscheid van Rens van Etten. In het voorjaar was Rens nog gehuldigd en had een zilveren speld gekregen voor 10 jaar Zonnebloemwerk. Hij was onze man achter de statiegeldactie bij Albert Heijn. Als kerstman was hij enkele jaren uniek binnen onze afdeling. Maar bovenal missen we in hem de opgeruimde persoonlijkheid, die altijd vrolijk zorgde voor een prima stemming tijdens vergaderingen, bijeenkomsten en activiteiten. Onvoorspelbaar leuk was zijn optreden als opperstalmeester tijdens de Uutkiekdag Nijkerkerveen. Het was helaas zijn laatste echte Rens-actie voor de Zonnebloem. Vele Zonnebloem vrijwilligers gingen condoleren en ook tijdens de uitvaart was de Zonnebloem ruim vertegenwoordigd. Rens wat fijn dat we je gekend hebben.

 

En na dit uitgebreide overzicht nemen we afscheid van 2014. Maar niet voordat een speciaal woord van dank wordt gericht aan alle vrijwilligers, die het mogelijk maakten dat de afdeling Nijkerk – Nijkerkerveen een fijne Zonnebloemafdeling is.

 

Het bestuur

 

 

 

Petra Weijzen

06-15505330
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Uit eten/terrasje pakken
  • Kunst en cultuur
  • Creatieve workshops
  • Bezoekwerk
  • Bezoek aan dierentuinen en natuurparken