Zonnebloem afdeling

vught

Actief in Cromvoirt · Helvoirt · Vught

Bezoek aan Nationaal Monument Kamp Vught

Op 5 augustus brachten we met 17 gasten en 3 vrijwilligers een indrukwekkend bezoek aan Nationaal Monument Kamp Vught. We begonnen de middag met een warm welkom: koffie of thee en een heerlijk stuk appelgebak, een fijne start voordat we ons verdiepten in de geschiedenis van deze bijzondere plek.

Tijdens de rondleiding, verzorgd door onze vrijwilliger Jos van Limpt en Henk Klösters, de echtgenoot van onze vrijwilliger Pieternel, werden we meegenomen langs plekken die diepe indruk maakten. Kamp Vught was tijdens de oorlog een concentratiekamp waar duizenden mensen gevangen zaten.

We liepen langs de kampgracht die door gevangenen zelf werd gegraven, de wachttorens, het kindergedenkteken. We keken binnen bij een kampbarak en het crematorium. Stuk voor stuk plaatsen die stil maken en herinneren aan een geschiedenis die nooit vergeten mag worden.

Het was een waardevolle middag, waarin we samen stil stonden bij verhalen die blijven raken.

Karin Swinkels

06-10883417
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Bezoekwerk
  • Uit eten/terrasje pakken