IJzendijke, Kerstbuffet

De week van het Kerstbuffet! Op naar 13 december.
Op papier was het al weken geregeld, maar het komt toch altijd op de laatste week aan. Druk weekje voor onze werkgroep, de taken zijn verdeeld nu nog het uitvoeren. Boodschappen worden gedaan (of besteld) en rondbezorgd zodat iedereen kan beginnen met kokkerellen. De eerste pannen staan te pruttelen, op naar donderdag. Best wel onrustig geslapen (denk niet alleen ik), het is toch heel wat om alles op tijd rond te krijgen. In de keukens van de vrijwilligers is het vroeg al een drukte van jewelste, goed voorbereid is het halve werk. De salades worden voorbereid zodat er de vrijdag alleen de puntjes nog op de i gezet moeten worden. De eieren liggen al geschrokken af te koelen en de soep staat te pruttelen. In een andere keuken de zalm voor ”gepeld” of moet ik “gepulkt” zetten. In een volgende keuken zijn ze de hamsoorten aan ‘t voorbereiden, maar we zijn er klaar voor. Nu nog de locatie aanpakken, beetje versieren, zitplaatsen creëren, tafels dekken. Content gaan we naar huis, weer een onrustig nachtje.
Vrijdagmorgen om half 8 het eerste appje…. de dag staat gelijk aan, 10 uur allemaal (met volle kofferbakken) aanwezig. Wat ziet het er allemaal mooi uit nu alles gereed is. Laat de gasten maar komen en dat begint al rond 11 uur. Alles loopt zoals gepland, beginnen met een welkomstwoord en koffie/thee. Starten met een heerlijk amuse en daarna komt de tomatensoep op tafel. Nadat deze op is mogen de gasten aanschuiven voor het kerstbuffet met hulp van de vrijwilligers voor degene die dit zelf niet meer kunnen. Het óóóhhhh en áááhhhh was niet van de lucht, zó leuk die reacties. Tussendoor koffie, thee en water zoveel ze willen. Dat het iedereen smaakte was wel te zien….de schalen moesten geregeld bijgevuld worden evenzó het stokbrood. Maar énfin, het werd langzaam tijd om alles een beetje te laten zakken want er kwam nog een heerlijk ijsdessert als afsluiting van dit zeer geslaagde Kerstbuffet.
Ondertussen werd er een “podium” opgebouwd voor een muzikaal tintje door ”Feest van muziek” uit Bressies, was leuk Johan en Riet! De gasten zongen gelijk mee, leuk dat het oude bekende nummers zijn! De kelen konden gelukkig gesmeerd worden met een drankje, voorkeur advocaat al dan niet met slagroom.
’t Was al met al een middag met weer een gouden randje en toen de taxi’s voorgereden kwamen, kwamen de rollators ook weer binnen en kon iedereen met een voldaan (en vol) gevoel weer op naar huis waar voorzeker een luie stoel klaar stond om nog even na te genieten.
Je hoort nog van ons want het jaar is nog niet gedaan !!!
De foto's van deze gezellige middag vind je hier.
Groetjes Werkgroep IJzendijke van de Zonnebloem