Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.
We zijn druk bezig met het verbeteren van onze site. Tot we klaar zijn, zul je nog pagina's met oude styling tegenkomen. Excuus voor eventueel ongemak.

Wim Blokland Bestuurslid Coördinator Activiteiten

Zonnebloem afdelingsnieuws

De Zonnebloem Leusden heeft een nieuw bestuurslid Activiteiten. Wim Blokland (17-02-1957) is per april 2015 benoemd in deze functie.

Om hem officieel aan u voor te stellen, had Aïda Lackin-Brouwn het volgend interview met dit nieuwe bestuurslid.
1.De eerste vraag die ik altijd stel aan elke nieuwe Zonnebloemvrijwilliger, leg ik nu ook aan jou voor: “Welke motieven hebben de bepalende rol gespeeld bij jouw keuze om je juist te willen inzetten voor activiteiten van de Zonnebloem? In jouw geval voor de Zonnebloem Leusden.”.

W.B. Ik heb ontdekt dat het voor mensen heel belangrijk is om ook buitenshuis activiteiten te hebben. Dat verrijkt jouw leven, levert plezier of genoegdoening op en haalt je uit de sleur van thuis. Dat geldt uiteraard ook voor mensen die moeilijk zelf hun huis uit kunnen gaan. Ik ben zo vrij in dit verband hier mijn moeder als voorbeeld te noemen. Zij is lichamelijk erg zwak en heeft meerdere fysieke beperkingen. Samen een eind rijden, ergens buitenshuis lunchen, een museum bezoeken, “praten over vroeger”, op bezoek gaan bij vrienden/vriendinnen zijn zaken waarvan mijn moeder echt kan genieten. Laatst zijn we naar het Bonnefanten Museum in Maastricht geweest. Mijn moeder genoot en ik leerde veel van haar, omdat zij veel wist te vertellen over de kunst in het museum. Een win-win situatie! Ja, hiervoor wil ik mij inzetten. Voor mensen als mijn moeder. Dus toen ik hoorde dat de Zonnebloem Leusden op zoek was naar een bestuurslid Activiteiten, zocht ik onmiddellijk contact. Na een gesprek met Jeanne Kal en Wil Markvoort zag ik het meteen zitten.

2. Er bestaat een leven vóór of nà de Zonnebloem. Hoe was jouw leven voordat je bij de Zonnebloem kwam? Ik denk dan aan het werk dat je deed. Of misschien nu nog steeds doet?

W.B. Ik heb verschillende studies en opleidingen achter de rug. Wat werk betreft ben ik vooral bekend binnen de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Binnen de GGZ heb ik gewerkt als verpleegkundige, beleidsmedewerker en vooral als manager. Momenteel ben ik werkzaam als coach.

3. De Geestelijke Gezondheidszorg beweegt zich op een heel ander terrein dan de Zonnebloem, die zich voornamelijk richt op de eenzame oudere mens met een lichamelijke beperking.

Welke acties heb je reeds ondernomen om je voor te bereiden op jouw functie van bestuurslid Activiteiten?

W.B. Ik ben alvast begonnen met het bijwonen van zowel regionale als provinciale bijeenkomsten.
Door te vragen en te luisteren leer ik hoe de Zonnebloem-wereld in elkaar zit en hoe de diverse organen in de praktijk opereren. Ik heb ontdekt dat onze vrijwilligers over heel veel kennis en ervaring beschikken bij het opzetten, organiseren en het uitvoeren van de activiteiten voor onze doelgroep. Door gesprekken die ik met hen en ook met “gasten” voer, leer ik veel over het werk van de Zonnebloem. Binnen het bestuur heb ik ook vaak gesprekken met Jeanne Kal (onze voorzitter), Wil Markvoort (bestuurslid bezoekwerk) en Gerard Koelmans (penningmeester). Ook zij leren mij veel van het reilen en zeilen van de Zonnebloem. Wat ik tot nu toe in ieder geval zeker heb geleerd, is dat er  “Zoveel Meer Kan Dan Je Denkt”.

4. Het jaarlijks organiseren van activiteiten betekent telkens “vooruit denken” en bovendien “vooruit plannen”. Hoe geschiedt de voorbereiding van een activiteit, voordat deze daadwerkelijk op de rol komt?

W.B. Wij beginnen met de opstelling van een conceptplan Activiteiten. Een activiteit valt en staat met een goede planning en een goede inzet van onze vrijwilligers voor de activiteiten.

Hierna kan de molen gaan draaien: plannen→overleggen→lijsten maken→financiële zaken regelen→opnieuw lijsten maken→opnieuw overleggen→opnieuw plannen en tenslotte→: uitvoeren …..en dan vooral genieten van het succes van de goed lopende activiteit.

6. Stel dat een plaatselijke vereniging de Zonnebloem Leusden benadert met het verzoek een speciale activiteit (bv. een bazaar voor gehandicapten, een sportdag voor jeugdige rolstoelers) in ons dorp te organiseren. Onder welke condities zou de Zonnebloem bereid zijn een dergelijk verzoek te ondersteunen?

W.B. Deze vraag zal ik dan voorleggen aan voorzitter Jeanne Kal en ook aan de penningmeester Gerard Koelmans.

7. Sinds jouw aanstelling als bestuurslid heb je reeds enkele vrijwilligersvergaderingen van de Zonnebloem bijgewoond.
(a) Met welk gevoel kijk je terug op deze bijeenkomsten?
(b) Hoe heb je tot nu toe de contacten met de vrijwilligers ervaren?

W.B. De vrijwilligersvergaderingen zijn helder, concreet, lang genoeg en worden goed voorgezeten.

Ik vind het prettig kennis te maken met mensen die hartstikke goed werk doen.

Daarnaast is er ook tijd voor gezelligheid en kort overleg. Wat mij betreft dus goede en prettige bijeenkomsten.

8. In het verlengde van jouw functie als bestuurslid Activiteiten ben je onlangs toegetreden tot de PR Commissie van de Zonnebloem Leusden. Op welke wijze wil je invulling geven aan de activiteiten van deze commissie?

W.B. Als Zonnebloem moeten wij duidelijk maken wat wij doen en ook waaròm we het doen. En dat moeten wij promoten naar het publiek: dus Public Relations (PR). Maar willen wij op een goede manier PR bedrijven, dan moeten we helder kunnen verwoorden wie we zijn, wat we willen, wat we doen, waarom we dat willen en doen, en welke kant we opgaan: hoe de Zonnebloem er over 1 jaar voor staat, en hoe over 5 jaar. Wanneer we dat helder hebben, kunnen we goede PR leveren. En daar is de PR Commissie nu mee bezig.

9. Heb je nog tijd voor hobby’s naast jouw drukke werkzaamheden als coach en bestuurslid Activiteiten?

W.B. Ja, ik heb vele hobby’s en deze zijn zeer uiteenlopend. Als grote hobby noem ik allereerst alles wat met water te maken heeft: dammetjes bouwen, kijken naar de zee, zeilen, zwemmen, liggen aan stromende beekjes en regen. Andere hobby’s zijn bergwandelingen maken, filosofie (leesgroep), (moderne) fysica, lezen en zangkoor.

10Na het lezen van dit interview zullen er misschien dorpsgenoten zijn die contact met jou zouden willen hebben. Mogen wij voor deze mensen jouw e-mail adres en telefoonnummer hier vermelden?

W.B. Ja, zeker.

Voor vragen, opmerkingen en/of contact ben ik te bereiken via: 
T          0614154016
E          willemblokland@gmail.com

Terug

Ita Verweij

06-36403074
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Uit eten/terrasje pakken
  • Kunst en cultuur
  • Buitenactiviteiten
  • Bezoekwerk
  • Bezoek aan dierentuinen en natuurparken