Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.

Workshop Vrijwilligers Informatie Punt

workshop-17102019png

Afgelopen 17 oktober verzorgde Jolanda van der Maas van het Vrijwilligers Informatie Punt (VIP) van de Zuidplas tijdens onze ledenvergadering een workshop.

In de inleiding vroeg Jolanda aan de vrijwilligers waarom zij destijds vrijwilliger bij de Zonnebloem zijn geworden. Daaruit bleek dat iedereen daar een eigen reden voor had. 

  • Jarenlang mantelzorger geweest en zocht iets om mee bezig te zijn toen dat wegviel.
  • Geïnspireerd door Alex van Wayenberg die eerst bij Radio Herrijzend Nederland een programma voor zieken en gehandicapten presenteerde. Op 17 januari 1949 leidde dit tot de oprichting van de Zonnebloem.
  • Meer verbondenheid met het dorp door als vrijwilliger actief te zijn.
  • Iets 'goed' doen voor mensen.
  • Een bezigheid te hebben na mijn werk.

Daarna stelde Jolanda de vraag: "weet je als vrijwilliger terecht kunt als je bij je gast tegen zaken aanloopt, waarvan je denkt: 'Dat klopt niet"? Daarnaast wilde ze wel weten waar je dan zoal tegen aan loopt.

De deelnemers aan de workshop lopen nogal eens tegen problemen aan. Vaak zijn dat financiële problemen, of lijkt de gast wel het slachtoffer te zijn van 'uitbuiting'. Soms is er sprake van verwaarlozing. Ook constateert men dat mensen wel eens fysiek en psychisch achteruit gaan. Beginnende dementie bijvoorbeeld gaf een vrijwilliger aan. Ook gaf één vrijwilliger aan dat ze denkt dat de thuiszorg niet optimaal is bij de cliënt.

De vrijwilligers aarzelen dan om als ze zoiets opmerken dit aan te kaarten. Deels vanwege de privacy van de klant, maar ook omdat ze niet altijd weten waar ze terecht kunnen. 

De slotconclusie van de workshop was dat je als vrijwilliger die de mensen thuis bezoekt, vaak het eerste ziet dat er wat mis is. Als je dat constateert, kan je altijd het bestuur van de Zonnebloem hierover informeren. Die nemen dan contact op met de instanties die er over gaan en kunnen daar dan van misstanden melding maken.

Zonnebloem logo

De Zonnebloem loterij is weer gestart.

Koop een lot en steun rechtstreeks onze afdeling

Koop nu een lot

Irma Luijendijk

contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Uit eten/terrasje pakken
  • Creatieve workshops
  • Buitenactiviteiten
  • Bezoekwerk
  • Bezoek aan dierentuinen en natuurparken