Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.

Vanuit het bestuur (1)

dsc00906jpg

Wij vragen onze bestuursleden waarom zij vrijwilligers bij de Zonnebloem zijn en hoe ze hun rol beleven.

Alex: Bij de Zonnebloem vormen zo’n 33.000 vrijwilligers de basis van de vereniging. Met elkaar werken deze vrijwilligers aan één doel: mensen met een lichamelijke beperking een onvergetelijke tijd bezorgen. Dat kan met een grote vakantie, een bootreis, maar ook met een bezoekje aan huis, of een kopje koffie met gebak in een restaurant.

Alex Wijnhold is nu bijna drie jaar voorzitter van de afdeling Nieuwerkerk aan den IJssel. “Toen ik mij aanmeldde zat de afdeling zonder voorzitter. Dus van inwerken of zo iets kwam niet veel. Kort daarop meldde de penningmeester dat ze er mee stopte. En vervolgens bleek de secretaris volgens de statuten de maximale termijn als secretaris te hebben behaald. Gelukkig bleek er in mijn netwerk een zeer bekwame penningmeester en secretaris te vinden”.

Wat je zegt, een vliegende start dus. Waren er nog meer uitdagingen? “Ik zelf vond de Zonnebloem in ons dorp onzichtbaar. Dat moest beter. Daar hebben we aan gewerkt. We zijn nu regelmatig terug te vinden in de plaatselijke media, we hebben een website en een facebookpagina. Ook hebben we wat nieuwe activiteiten toegevoegd aan de bestaande activiteiten”

Het bestuur is dus nu compleet? “Nou nee, dat niet. We missen eigenlijk een bestuurslid activiteiten en een bestuurslid die als webmaster optreedt en de pr doet. Nu doen we dat allemaal een beetje erbij.”

Je hamert er op dat de Zonnebloem er is voor mensen met een lichamelijke beperking vanaf 18 jaar. Waarom is dat? “De Zonnebloem wordt vooral gezien als club voor oude mensen. Dat is dus gewoon niet waar. De doelstelling is 18plus. Wat wel de realiteit is, is dat oudere mensen vaker op ons spoor worden gezet door maatschappelijk werk. Ook onderling hebben ouderen het vaak over de activiteiten van de Zonnebloem. Kijk ouderen hebben natuurlijk vaker lichamelijke beperkingen. Ze lopen de 100 meter niet meer in 10 seconden en hebben een rollator. Ik zie in ons dorp echter veel mensen die in een rolstoel rondrijden, die van ons bestaan geen weet hebben.”

Het kan zijn dat die natuurlijk geen behoefte hebben aan de Zonnebloem en geen sociaal isolement ervaren. “Dat kan. Natuurlijk. Het kan ook zijn dat ze die wel ervaren en niet goed weten hoe ze zich moeten aanmelden en wat het kost om lid te zijn van de Zonnebloem.”

Ja, dat is een goede. Wat kost het dan? “Niets. Het lidmaatschap is gratis. Ja, voor sommige activiteiten moet je bij betalen. Als je naar de film gaat of een restaurant is het voor niemand gratis. Alleen zijn de prijzen dan gereduceerd naar kostprijs. Het vervoer van huis en naar huis is vaak gratis inbegrepen. En we kunnen steeds meer dingen doen zonder dat er een bijdrage nodig is. Omdat we geweldige sponsors hebben. Winkeliers en bedrijven in Nieuwerkerk die ons helpen.”

Wat zijn de plannen voor de komende tijd voor de afdeling Nieuwerkerk van de Zonnebloem? “Veel hangt af van de ontwikkelingen met corona. Maar we moeten nog ons veertigjarige jubileum vieren. Dat was in 2020, maar de viering ging niet door. Dat zit gewoon in de planning van volgend jaar.”

Buiten dat? “Naamsbekendheid vergroten, meer deelnemers en vrijwilligers betrekken bij de afdeling. De relevantie van de Zonnebloem in ons dorp laten toenemen. Dat is uiteindelijk het beste voor de mensen waar we het voor doen. De mensen van 18 jaar en ouder met een lichamelijke beperking!”

Zonnebloem logo

De Zonnebloem loterij is weer gestart.

Koop een lot en steun rechtstreeks onze afdeling

Koop nu een lot

Irma Luijendijk

contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Uit eten/terrasje pakken
  • Creatieve workshops
  • Buitenactiviteiten
  • Bezoekwerk
  • Bezoek aan dierentuinen en natuurparken