Zonnebloem afdeling

vlaardingen

ERWTENSOEPMIDDAG OP DE SOOS

026jpg

Voor vandaag is onze jaarlijkse erwtensoepmiddag georganiseerd.

Nadat alle voorbereidingen zijn getroffen, zoals soep opwarmen, stokbrood en roggebrood snijden en beleggen, tafels dekken etc. zijn de gasten van harte welkom om aan te schuiven.

We beginnen zoals altijd met een lekker kopje thee of koffie en een koekje, waarna de middag geopend wordt door Ina met een welkom aan de aanwezigen en het voorstellen van onze nieuwe vrijwilliger Ad Nederlof. Hij kan direct laten zien wat hij in zijn mars heeft, want het is behoorlijk druk deze middag. Gelukkig zijn er genoeg vrijwilligers om mee te helpen zodat de hele bediening gesmeerd verloopt.

De erwtensoep is heerlijk en ook van het stokbrood en het roggebrood met spek wordt goed gegeten. Naast de erwtensoep heeft Paula een pan groentensoep gemaakt voor de gasten, die geen erwtensoep mogen of lusten. Ook deze soep smaakt voortreffelijk.

Ina vertelt aan de gasten, dat deze keer onze vaste cateraar met vakantie is, waardoor zij geen soep kon maken, maar dat we een adres gevonden hebben waar we erwtensoep konden kopen. Het mooie hiervan is, dat de familie Kersseboom, die hiervoor gezorgd heeft, zelf geen winst hierop maakt, maar dat de gehele opbrengst wordt besteed aan een kinderhuis in Roemenië.

De kinderen worden vanuit het huis in Sibiu naar school gebracht, daar weer opgehaald met een busje en naar een plaats gebracht waar ze heerlijk met elkaar kunnen spelen. Ook krijgen ze een warme maaltijd en daarna brengt het busje hen weer terug naar het kinderhuis.

Dit is een heel veilige manier om ervoor te zorgen, dat de ronselaars geen kans krijgen om de kinderen te benaderen voor prostitutie en andere kwalijke zaken.

We vinden dit zulk belangrijk werk, dat we besluiten om met een potje rond te gaan bij de gasten zodat deze ook zelf een bijdrage kunnen leveren voor dit kinderhuis. Het onderwerp blijkt zodanig aan te slaan, dat uiteindelijk meer dan € 100,-- wordt gegeven, waarvoor hartelijk dank.

Nadat de tafels afgeruimd zijn, is er nog plaats voor een mini-ijsje als toetje, wat erg gewaardeerd wordt.

En dan kunnen de vrijwilligers gaan opruimen terwijl de gasten nog een drankje krijgen.

Om 4 uur is de middag afgelopen en kunnen de gasten weer huiswaarts gaan of wachten op de taxi's.

We hebben weer een HEERLIJKE EN SMAKELIJKE MIDDAG gehad. Alle aanwezige vrijwilligers worden hartelijk bedankt voor hun inzet.

In december hebben de soosgasten een kerstlunch, die verzorgd zal worden door Brigitta, Marja en Anneke, maar daarover volgende keer meer.

 

Zonnebloem logo

De uitslag van de Zonnebloem loterij is bekend.

Kijk snel of je in de prijzen bent gevallen!

Naar de uitslag

Angeline Verburg

010-4354898 of bij geen gehoor 0624428197
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Bezoek aan dierentuinen en natuurparken
  • Bezoekwerk
  • Buitenactiviteiten
  • Creatieve workshops
  • Sport en spel