Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.

Afdelings Jaarverslag 2015 1(eerste half jaar)

Zonnebloem afdelingsnieuws

De Zonnebloem, afdeling Waspik             

Jaarverslag 2015

Op 20 januari hadden we ’s middags bij Kees van Dongen de eerste bestuursvergadering meteen gevolgd door de Voorjaarsbingo in Den Bolder op woensdag 21 januari.

Er heerste weer een gezellige en een gespannen sfeer, want wie wil nou niet een of meer van die prachtige prijzen mee naar huis nemen. Deze worden trouwens kunstig gemaakt door Ria Vissers, Riet van Dongen-Kamp en  Corrie Kemmeren.  Er waren 57 gasten bij aanwezig en 12 vrijwilligers.

Jaarvergadering 9 februari. Hierin werd een zeer positief financieel overzicht gepresenteerd.

De lotenverkoop had € 827,= opgebracht. Helaas is de organisatie achter de Positoos failliet   gegaan, zodat we daar niets meer uit ontvangen hebben. Maar de sponsoren en ondersteunende personen brachten ongeveer € 3300,= binnen, waarbij wel opgemerkt dient te worden dat van een bedrijf eenmalig een groot bedrag was overgemaakt.

Hierbij moeten we ook de mensen en bedrijven niet vergeten die in natura schenken of tegen kostprijs producten leveren.

Ook het belang om loten te verkopen is voor onze afdeling van grote waarde. Hoe vervelend het vaak ook is om bij mensen aan de deur te kloppen voor een paar loten.

Toch wil ik bij deze een oproep doen om een of meerdere straten te doen. Als je het goed organiseert kost het slechts een paar uren.

Er waren 19 vrijwilligers aanwezig. Zij zagen dat Sjan van Seters het bestuur moest gaan verlaten omdat er geen dispensatie werd verleend. Gelukkig werd reeds korte tijd erna duidelijk dat ze in 2016 weer beschikbaar zal zijn voor het bestuur.

Op 15 februari was er tijdens de Carnaval de gelegenheid om op zondag vanuit De Stroming de optocht te bekijken. Helaas had niemand zich hiervoor opgegeven.

Op 23 maart was het jaarlijks evenement NL Doet op de Overlaat in Waalwijk. De 23 gasten uit Waspik lieten het prachtige menu niet aan zich voorbijgaan. Vanaf 17.30 uur werd door de leerlingen van horecaopleiding het diner uitgeserveerd, daarbij tevens een heerlijk drankje.

Dit alles muzikaal omlijst door het accordeon duo Markossa. Hierbij waren ook 2 vrijwilligers aanwezig. Daarnaast hebben ook nog 4 vrijwilligers zich ingezet als chauffeur.

 

Op zondag 8 maart werden we verrast door de toneelgroep Strik. Zij hadden aangeboden om voor de Zonnebloemgasten en vrijwilligers een exclusief optreden te verzorgen. Het blijspel was getiteld “Bonbons in luxe verpakking” met veel ingewikkelde intriges, humor en bedrog.

We kwamen af en toe niet meer bij van het lachen, met name als Frans van Puffelen, gespeeld door Kees Vervoort, in al zijn naïviteit weer eens een vreemde actie had ondernomen en na een kleding wissel in zijn witte Jansen en Tilanus stond te schutteren.

Het was zeer geslaagd en omstreeks 17.00 uur gingen de 50 gasten en 8 vrijwilligers vanuit ’t Schooltje voldaan naar huis, nadat in de foyer nog even gesproken was met de hoofdrolspelers. Sommigen boden nog een drankje aan of vroegen om een handtekening.

Op 26 maart werden door de kinderen, en met het meegebrachte fruit, 75 Fruitmandjes gemaakt en vervolgens bij zieke mensen door geheel Waspik thuis bezorgd. Hier waren  15 vrijwilligers actief bij betrokken. Er werden ook nog eens 10 fruitmandjes extra gemaakt voor de loterij tijdens de Paasviering.

2 april  Paasviering in Den Bolder. Voor 89 gasten was er na de eucharistieviering met als voorganger pastor Minh een gezellige middag met hulp van 19 vrijwilligers, waaronder ook de nieuwe vrijwilliger Ria Kars-Montens. De loterij was weer een succes, om de loten werd bijna gevochten en ook de 120 gekookte eieren vonden gretig aftrek.

Ook het advocaatje met slagroom liet menigeen zich heerlijk smaken, zowel man als vrouw..

Op 13 april  was de workshop Hart van de Zonnebloem georganiseerd in de Oude Pastorie.          Ellen Joormann was de trainer en zij gaf ons in subtiele bewoordingen aan, waar grenzen liggen voor zowel de gast als de vrijwilliger. Maar ook de kernwaarden van De Zonnebloem zoals respect, saamhorigheid, dienstbaarheid, tweerichtingsverkeer en een luisterend oor. Hierbij waren 21 vrijwilligers aanwezig. Een prachtige opkomst.

Van maandag 20 tot zaterdag 25 april was de Regionale Vakantieweek in De Postelhoef te Luyksgestel. Vanuit Waspik waren de heer en mevrouw van Dongen, mevrouw Zijlmans-Verschure en mevrouw Verschuren-Huijben als gasten aanwezig. Namens de afdeling waren Riet en Kees van Dongen en Piet Boons en Peter Bosmans als vrijwilliger de gehele week actief. Het weekprogramma bestond onder anderen uit een fotopuzzeltocht, bezoek aan het safaripark de Beekse Bergen en het Textielmuseum. De week werd zoals gebruikelijk vrijdagavond afgesloten met  de “Bonten Aovond” geheel verzorgd door de vrijwilligers. Op de middag voorafgaand hadden de mannen weer een knutselmiddag. Terwijl de dames mooi werden gemaakt, hadden de heren vogelhuisjes in elkaar getimmerd. Hoewel het voorjaar lang koud bleef hadden we deze week wisselende temperaturen, maar als de sfeer onderling tijdens zo’n week goed is dan weet je dat het een succes wordt. Het is als vrijwilliger fysiek een erg zware week, maar je krijgt er erg veel voor terug! Wat het vermelden zeker waard is zijn de prachtige menukaarten gemaakt door Francien en Rianne. Hoewel het daar natuurlijk niet omgaat, was iedereen van mening dat dit de mooiste waren.

Het is te hopen dat deze opzet nog voortgang vindt, want de huidige staf heeft aangegeven te stoppen met de organisatie. Daarnaast wil de Nationale Vereniging steeds meer naar de hotelfunctie, terwijl het kleinschalige, vertrouwelijke voor de gasten met forse beperkingen juist erg belangrijk is en drempelverlagend werkt.

Door het hele jaar heen bezoeken ook nog 8 vrijwilligers regelmatig een gast voor een praatje een spelletje of nemen ze mee voor een boodschap of een uitje. Dit in het kader van Bezoekwerk.

Maar ook zijn er vrijwilligers die alleen loten verkopen of stand by zijn voor zwaardere fysieke dagtochten, zoals bijvoorbeeld met de Dorpswandeling. Weer anderen gaan mee met boottochten van MRS De Zonnebloem.

Ook hebben we in 2015 de Wensboom geïntroduceerd. Aan elke gast is gevraagd om een persoonlijke wens op te schrijven en in te sturen. Samen met onze vrijwilligers proberen we deze wens in vervulling te doen gaan. Dit geeft zeer uiteenlopende wensen: van het filmmuseum tot een dagje statten. Er zijn al een aantal wensen ingevuld. De rest zal in 2016 worden verwezenlijkt.

6 mei Meersel- Dreef: Om 9.00 uur vertrokken 54 personen richting de bekende bedevaartplaats in de Noorderkempen in België . Hieronder 12 vrijwilligers en een bewoner uit De Stroming.

Natuurlijk ging pastor Ad Smits voor in de dienst in de Kapucijnerkerk. Voor veel mensen uit Waspik is dit nog steeds een activiteit waar men graag aan deelneemt, hoewel de belangstelling wel iets terugloopt. Natuurlijk ontbreekt de wandeling rondom de Mariagrot niet.

En sommige dames wagen nog een koopje in de souvenirwinkels in deze grensstreek.

Gezellig samenzijn na afloop wordt altijd zeer gewaardeerd. De busreis is sowieso een mooie gelegenheid om gasten te verplaatsen, gezellig te keuvelen en geeft een uitstapje iets extra’s.

Dit jaar stond als extra activiteit een bezoek aan Mariahoeve in Leende op het program.  De Zevenhuizense heide, oorspronkelijk een heide- en stuifzandgebied met enkele vennetjes, werd ontgonnen omstreeks 1920, en de Mariahoeve werd gebouwd als ontginningsboerderij, waar op de schrale grond rogge, haver en aardappelen werden verbouwd.

Het terrein werd later aangekocht door de Noord-Hollandsche levensverzekeringsmaatschappij van 1891 (ook bekend als: Het Hooge Huys), die er naaldhout plantte en het verpachtte als jachtgebied. Het overige deel is in handen van de Stichting Buur-Hofstee/Mariahoeve, een in 1989 door Anna Gertrude Hofstee (1914-2003), opgerichte stichting. Anna Gertrude was de kleindochter van de oprichter van de genoemde verzekeringsmaatschappij, Jan Hofstee. Zij was getrouwd met Nico Buur (1914-1988), die secretaris van de Noord-Hollandsche was, en ze was nauw betrokken bij het werk van de Nationale Vereniging de Zonnebloem. Een verhard wandelpad, geschikt voor rolstoelgebruikers, voert over het landgoed, dat overigens voor het publiek niet toegankelijk is.

Met 2 volle bussen: 2 juni met 27 gasten en 19 vrijwilligers en op 9 juni met 31 gasten en 14 vrijwilligers. Hier waren 8 zogenaamde reservisten bij. Personen die als we vrijwilligers tekort komen, ons op die momenten van dienst willen zijn. Hoewel het vrij fris was, kon er heerlijk gewandeld worden, genoten van een aangename lunch en ’s middags werden oer-Hollandse spelletjes gedaan. Ben je vaak alleen dan kan dit maar wat gezellig zijn. Dat was de indruk die wij kregen vanuit de gasten.   

 

Op 13 juni was onze Vrijwilligers dag.

Om 16.00 uur werden we verwacht bij de ingang van de Bartholomeus. Vandaar werd gestart met een kleine dorpswandeling, waarbij Piet Boons wat tekst en uitleg gaf over bepaalde panden aan de Havendijk en de Veerstraat. Na wat borrelen werd genoten van een heerlijke barbecue in de tuin van de Oude Pastorie. De verrassing was natuurlijk de zilveren speld voor onze vrijwilligster Diny Verschure. Zij ontving deze uit handen van onze voorzitster, tevens het bronzen beeldje van de hand met de goudkleurige  zonnebloem. En natuurlijk bloemen.

Dit mocht gevierd worden. Het glas werd geheven en er werd getoost op deze jubilaris. De avond vloog voorbij, mede doordat we heerlijk buiten konden vertoeven. Dit had de organisatie nog wel wat hoofdbrekens gekost, maar het is goed afgelopen. De sfeer was opperbest en bijna iedereen was indien mogelijk met aanhang aanwezig. Op zo’n avond zie je ook wat een hechte club vrijwilligers we hebben. Allemaal met het hart op de goede plaats. En hoewel het soms wat druk is, hebben ze allemaal heel veel voor een ander over. Echt een afdeling om trots op te zijn. En dat al sinds 1971.

Zonnebloem logo

De Zonnebloem loterij is weer gestart.

Koop een lot en steun rechtstreeks onze afdeling

Koop nu een lot

Piet Boons

0416-313224
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Kunst en cultuur
  • Buitenactiviteiten
  • Bioscoopbezoek
  • Bezoekwerk
  • Bezoek aan dierentuinen en natuurparken