55-jarig Jubileum afdeling Waspik
Zonnebloemafdeling Waspik heeft op woensdag 3 juni het 55-jarig bestaan gevierd.
55-jarig Jubileumfeest; een impressie van de dag
Het 55-jarig jubileum van de afdeling Waspik van de Zonnebloem is groots gevierd.
’s Morgens op tijd begonnen met de opbouw van het podium en de aankleding van de zaal. Met vele vrijwilligers werden de tafels mooi gedekt en werd een ballonnenboog voor de ingang van Den Bolder opgetuigd.
Om 13: 00 uur ging de zaal open en konden de gasten, zestig in getal begeleid door 22 vrijwilligers, plaatsnemen in de theaterzaal.
Na het welkomstwoordje van voorzitter An-lies Snijders werd eerst koffie/thee gedronken met een lekker petitfourtje voorzien van een ‘55’ vlaggetje.
Om 14:00 uur begon het optreden van ’t HuisTheater. Het thema van de voorstelling is : “Op pad met Annie M.G. Schmidt”. De voorstelling is een ode aan Annie M.G. Schmidt. Een van de grootste schrijfsters uit onze Nederlandse historie. Zij heeft prachtige verhalen, kinderboeken, liedjes en gedichten geschreven. Samen met Harrie Bannink heeft zij ook musicals verwezenlijkt. Denk maar aan “Heerlijk duurt het langst” en “Foxtrot”. De Waspikse Zonnebloem heeft het theater naar Den Bolder gehaald, zodat onze gasten met een geringe inspanning in Waspik kunnen genieten. Ze hoeven nu niet naar Breda of Den Bosch of Tilburg voor een optreden in een groot theater.
Jeske van Hemert en Luc van den Eng zijn beiden professionele performers met conservatorium achtergrond en afgestudeerd aan de Academie voor Muziek en Dans. Zij wisten de vele toehoorders te treffen met prachtige vertolkingen, ontroerende liedjes en komische typetjes. Wie kent niet de liedjes: “Ja Zuster Nee Zuster” of “m’n Opa”, en “Dikkertje Dap”, “op een mooie Pinksterdag”. Het hoogtepunt was het lied “Vluchten kan niet meer” live begeleid door Jeske op een kleine harp.
Tussendoor werd in de pauze een drankje aangeboden en na de voorstelling werd opnieuw gedronken en geproost op het 55-jarig Jubileum. In de Jubileumspeech stond Piet Boons ook stil bij de vele activiteiten van de afgelopen 55 jaar. Eén voorbeeld: 55 keer een Ziekendag ( nu Zonnebloemdag) georganiseerd met daarbij 4000 fruitmandjes gemaakt voor zieke mensen uit Waspik. Er werd ook stilgestaan bij enkele oudere gasten, inmiddels de 90 gepasseerd, die al zo lang deelnemer zijn bij allerlei activiteiten. Maar ook de vrijwilligers die al meer dan 40 jaar hun inzet geven aan de afdeling. Gerrie Verschuren, Betsy Mureau, Corrie Zijlmans en Sjan van Seters zijn de langstzittenden. Zij werden nu niet gehuldigd want dat is in een eerder stadium al gedaan.
Maar één persoon werd extra benoemd. Zij is vanaf de oprichting van de afdeling in 1971 betrokken bij de Zonnebloem. Zij is tevens Erelid van de afdeling. Ik heb het over Riet van Dongen-Kuipers.
Zij kreeg uit handen van de huidige voorzitter An-lies Snijders, tevens haar dochter, een prachtig boeket aangeboden. Riet en man Piet waren zichtbaar ontroerd door deze geste.
Inmiddels was het 17:00 uur geworden. De 85 prachtige menukaarten vervaardigd door 4 vrijwilligers werden op de tafels gelegd en de verschuifbare wand werd weggedraaid. Voor ons stond een prachtig en “jubileumwaardig buffet van een hoogwaardig Zonnebloem niveau”, zoals de menukaart vermeldde. De Zaak vol Smaak uit Waspik had deze prachtige gerechten zeer smaakvol bereid en in de persoon van Rob Snels werd het aan ons gepresenteerd. Dat het in de smaak viel, was te merken aan het feit dat alle aanwezigen minimaal 2x langs de tafels gingen om van de vele verschillende gerechten te smullen en te proeven. Rob Snels had gezorgd dat het buffet uitstekend was afgestemd op de oudere deelnemer en zelfs aan vegetariërs en veganisten was gedacht.
Uiteindelijk werd rond 18:45 uur de dag afgerond en werden de gasten, die daar prijs op stelden, persoonlijk thuisgebracht door onze eigen Zonnebloemchauffeurs, nadat ze nog een afscheidscadeau hadden gekregen in de vorm van een prachtige Zonnebloem. Iedereen ging zeer voldaan naar huis en had zeer genoten van het optreden omtrent het erfgoed van Annie M.G. Schmidt.
Samen met alle vrijwilligers werd Den Bolder weer teruggebracht in de oorspronkelijke staat, werd de aankleding afgebroken en de zaal gekuist. Hierna was het tijd om met alle vrijwilligers die nog aanwezig waren, in ‘t Visserscafé de dag te evalueren onder het genot van een kopje koffie en een slaapmutsje.