Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.

Ruim 23.000 euro voor Brabantse afdelingen

Voor de Brabantse afdelingen Goirle en Riel begint het nieuwe jaar spetterend. Meer dan 23.000 euro ontvingen zij dankzij de plaatselijke actie Gelden vûr Helden. “De hele gemeente heeft zich ingezet voor onze afdelingen, dat is hartverwarmend!”

Ieder jaar zet Gelden vûr Helden zich in voor een ander goed doel. In 2018 waren dat de plaatselijke Zonnebloemafdelingen Goirle en Riel. Gelden vûr Helden is een initiatief van ondernemers uit de gemeente Goirle. Zij sponsoren een bedrag en stimuleren ondernemers, particulieren, scholen en andere organisaties om hetzelfde te doen en om leuke acties te organiseren om geld op te halen. Op 23 december werd tijdens Gelden vûr Helden-eindfeest het fantastische bedrag bekendgemaakt dat ze samen bijeen hebben gebracht: 23.108 euro.

Fantastisch bedrag

Vrijwilligers van de gelukkige afdelingen zijn ontroerd door het fantastische bedrag. Lia Krijnen van de afdeling Riel vertelt: “Het is een prachtig bedrag dat onze verwachtingen ver overtreft. Wat is het toch mooi dat dorpsgenoten zich zo inzetten voor hun medemens. Dat blijft elk jaar heel bijzonder!” Want iedereen draagt zijn steentje bij. Leerlingen van scholen in de gemeente verkochten bijvoorbeeld kaarten om geld op te halen. En zelf staken de afdelingen ook de handen uit de mouwen. Ze organiseerden een muzikale bingo op het Kloosterplein. 

Als familie

Niet alleen de vrijwilligers vieren feest door deze uitkomst, ook de deelnemers zijn blij verrast. “Het is prachtig dat onze afdeling hiermee geholpen is. Ik hoop dat ik nog lang van de Zonnebloem kan genieten”, vertelt meneer De Bruijn. “Vooral de sfeer vind ik geweldig. Het is net of we allemaal familie zijn. Mijn vrouw is overleden en ik ga niet graag alleen de deur uit in mijn rolstoel. Met de Zonnebloem kan ik zonder zorgen ergens naartoe. Dat is goud waard.”

Betaalbaar vervoer

De afdeling Goirle heeft al een bestemming voor het gedoneerde geld. Ze willen er in elk geval van naar Madurodam. Het is niet de bedoeling om alles in bijvoorbeeld één of twee jaar te besteden, zegt Marjolein Scholten, bestuurslid bij de afdeling. “We smeren het uit over zeven jaar en willen het bedrag vooral gebruiken om bijvoorbeeld extra kosten die we moeten maken voor het vervoer van rolstoelgebruikers op te vangen. En omdat we veel deelnemers hebben in een rolstoel, gaan er ook altijd veel vrijwilligers mee waarvoor we de kosten moeten dragen. Met dit extra geld kunnen we de uitjes voor al onze deelnemers betaalbaar houden.”

Nieuwe vrijwilligers

Het leuke is dat de actie de afdeling niet alleen financieel een stap vooruit heeft geholpen. Marjolein: “We hebben de afgelopen maanden verbazingwekkend veel nieuwe, frisse vrijwilligers mogen verwelkomen. Een prachtige bijkomstigheid.”