Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.
Lokale samenwerking

Meer vrijheid dankzij eigen aanhangwagen voor afdeling Hoofddorp

De Zonnebloem in Hoofddorp heeft dankzij de hulp van enkele organisaties een heuse Zonnebloemaanhangwagen kunnen aanschaffen. Daarmee kunnen elf rolstoelen en twee rollators worden vervoerd tijdens uitjes. “Met deze aanhangwagen kunnen nog meer deelnemers meedoen met onze activiteiten”, zegt bestuurslid Alie van Geelen.

De afdeling Hoofddorp heeft al langere tijd de beschikking over eigen rolstoelen en rollators. Wat op zich al uniek en een luxe is, zoals Alie het omschrijft. Sinds begin dit jaar is een dichte aanhangwagen aan het materieel toegevoegd. Alie: “We mochten gebruik maken van een open aanhangwagen. Als we voor een activiteit op pad gingen, moesten we eerst alle rolstoelen inladen. En bij thuiskomst alles weer eruit halen. Dat was best veel werk. Bovendien werden de spullen bij een van onze vrijwilligers opgeslagen en namen ze veel ruimte in beslag. We speelden al een aantal jaar met de gedachte om een dichte aanhangwagen aan te schaffen, maar daarvoor hadden we wel financiële hulp nodig.”

Steil van achterover

Die bijdragen vond de afdeling in Rabo Clubsupport, een actie van de Rabobank. De opbrengst voor De Zonnebloem, specifiek voor de aanhanger, daar sloeg het bestuur naar eigen zeggen steil van achterover. 1.372,38 euro maakte de bank over aan de afdeling Hoofddorp, mede dankzij de stemmen van Rabobank-rekeninghouders voor de Zonnebloem. “We hebben al onze vrijwilligers en deelnemers gevraagd op ons te stemmen en hun vrienden en familie aan te sporen dat ook te doen.” Met resultaat. De aanhangwagen kon gekocht worden. Met de hulp van Gomes-Mercedes en Rosenboom Schadeherstel en Reclame Expert kwam er ook nog Zonnebloembestickering op de flanken van de kar.

Stalling

De nieuwe aanhangwagen staat gestald bij een vrijwilliger en de rollators en rolstoelen hoeven bij terugkomst niet meer uitgeladen te worden. Dat scheelt opslagruimte en een hoop extra handelingen. Alie en haar medebestuursleden kunnen niet wachten om met de aanhangwagen op pad te gaan. “Zo’n aanhanger stelt ons in staat om meer mensen met een lichamelijke beperking te laten genieten van onze activiteiten. En voor hen doen we het allemaal.” 

Echte luxe

Maar het eerste uitje laat vanwege de coronamaatregelen nog wel even op zich wachten. “Vorig jaar zomer, na de eerste lockdown, zijn we met een aantal gasten nog twee keer naar het Pannenkoeken Paviljoen in Hoofddorp geweest. Sindsdien doen we zoveel als mogelijk is. Je kunt je voorstellen dat we er echt naar uitkijken om weer een grote groep iets te gaan doen. Een eigen aanhangwagen mag dan een weelde zijn, maar met elkaar leuke uitjes ondernemen is pas échte luxe.”