Cookies

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

Instellingen

Zonnebloem.nl en de bijbehorende (sub)domeinen maken gebruik van cookies en daarmee vergelijkbare technieken.

Wij gebruiken functionele en analytische cookies om bezoekers een optimale bezoekerservaring te bieden. Bovendien plaatsen derde partijen advertentie cookies, zodat De Zonnebloem u relevante en gepersonaliseerde advertenties kan tonen buiten deze websites om.

Uw internetgedrag buiten de websites kan ook door deze derde partijen gevolgd worden door middel van tracking cookies. Door op akkoord te klikken bevestigt u akkoord gaat met het gebruik van analytische en tracking cookies en cookies van derde partijen.

Voor meer informatie klik hier

U kunt zelf instellen welke cookies u van ons accepteert. Houd er rekening mee dat door het niet accepteren van cookies uw website ervaring niet optimaal kan zijn. Meer informatie over het gebruik van gegevens van verschillende cookies vindt u in ons cookiebeleid.
Via youronlinechoices.com kunt u zelf bepalen per netwerk of u advertenties krijgt te zien op basis van uw vorige websitebezoek en interesses. U kunt de cookies ook van uw apparaat verwijderen door te klikken op de browser die voor u van toepassing is: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari (macQS), Opera.

$name

Vrijwilligersorganisatie doet 1,2 miljoen huisbezoeken tegen sociaal isolement

Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid en Welzijn) presenteert zijn plan ‘Eén tegen eenzaamheid’. Hij opteert voor het jaarlijks bezoeken van ouderen om eenzaamheid op te sporen. Voor de Zonnebloem kan er geen aandacht genoeg zijn voor het aan huis bezoeken van mensen in een kwetsbare situatie. De vrijwilligersorganisatie komt jaarlijks 1,2 miljoen keer over de vloer bij mensen met een lichamelijke beperking. “Het nut en de noodzaak is ongekend. Hiermee doorbreken onze vrijwilligers sociaal isolement en is het mogelijk om mensen die veel aan huis gebonden zijn even iets anders te laten ervaren”, weet Marc Damen, directeur van Nationale Vereniging de Zonnebloem.

Schrikbarend

Uit onderzoek blijkt dat 60 procent van de Nederlanders met een zware lichamelijke beperking vaker thuis blijft dan hen lief is. “Ik vind dat percentage schrikbarend”, vertelt Damen. “Maar wanneer iemand zijn leven doorbrengt in bijvoorbeeld een rolstoel, ziet zijn wereld er vaak anders uit. ‘Even’ de deur uit gaan, is minder vanzelfsprekend. Dat komt door praktische zaken of door de zorg die iemand nodig heeft. Dan is het prettig dat iemand regelmatig bezoek krijgt. Onze 40.000 vrijwilligers bewijzen iedere dag dat er zoveel meer kan dan je denkt.”

Vriendschappen

De Zonnebloem is vooral bekend van de vele dagjes uit en aangepaste vakanties voor mensen met een lichamelijke beperking. Al 70 jaar is het bezoeken van 58.000 mensen aan huis het hart van het Zonnebloemwerk. De vereniging is met 1.100 lokale afdelingen actief in vrijwel elke wijk, dorp en stad in Nederland. De Zonnebloemvrijwilligers gaan dan ook op huisbezoek bij hun wijk- of plaatsgenoten. Dat varieert van een gezellig kopje koffie drinken tot een wandeling maken. Damen: “Ook komt het voor dat onze vrijwilligers met de persoon die ze regelmatig bezoeken samen een hobby oppakken, naar de film gaan of winkelen. Er ontstonden al vele vriendschappen.”